Przelewy24, Dotpay, eCard i Nets łączą się i tworzą jednego z największych graczy na polskim rynku usług płatniczych – P24 DotCard

Dodane: 02.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Alians strategiczny pomiędzy Nets, liderem rynku usług płatniczych w krajach nordyckich i regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) a serwisem Przelewy24, wiodącym dostawcą usług płatniczych w Polsce stał się faktem. Zarówno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, jak i Komisja Nadzoru Finansowego wydały zgody na jego zawarcie.
Nowa polska grupa pod nazwą „P24 DotCard” zawiera w sobie serwisy: Przelewy24, Dotpay oraz eCard. Dwa ostatnie zostały nabyte przez Nets na początku bieżącego roku. P24 DotCard jest dzięki temu połączeniu jednym z największych dostawców usług płatniczych w Polsce. Większościowym, 51% udziałowcem w P24 DotCard jest Nets. Wszystkie serwisy zachowają swoje marki własne.

– Wraz z uformowaniem nowej grupy spółek, rozwijamy i wzmacniamy naszą pozycję w Europie, a w szczególności w rejonie Polski. Połączenie sił i intensyfikacja współpracy pomiędzy markami Dotpay, eCard i Przelewy24 przyniesie im korzyści w postaci zwiększonej skali działania i lepszych możliwości szybkiego docierania do ciągle rozwijającego się rynku e-commerce. Z optymizmem myślę o rozwoju naszego biznesu oraz o umacnianiu naszej obecności w Polsce – komentuje Bo Nilsson, prezes zarządu Nets Group.

– Dzięki wspólnej ofercie będziemy w stanie wzmocnić portfolio usług, a jako część grupy Nets, we współpracy ze wszystkimi jej członkami, dostaniemy możliwość
usprawnienia prac nad innowacyjnym podejściem do rynku, na którym działamy – dodaje Piotr Kurczewski, prezes zarządu PayPro S.A. właściciela serwisu Przelewy24.

Piotr Kurczewski zachowa swoją dotychczasową funkcję prezesa zarządu w Przelewy24. Jest też akcjonariuszem z mniejszościowym (49%) pakietem udziałów w spółce P24 DotCard oraz członkiem Rady Nadzorczej, raportującym bezpośrednio do prezesa rady nadzorczej Roberta Hoffmanna, prezesa zarządu spółki Concardis (również w grupie Nets) oraz head of merchant services w Nets Group.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem