Przelewy24, Internetowykantor.pl i Walutomat połączone aliansem strategicznym

Dodane: 30.06.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Od 29 czerwca 2017 serwisy należące do Grupy Przelewy24 i Spółki Currency One SA będą działać w ramach jednej grupy, skupionej na rozwoju nowoczesnych usług finansowych.

fot. pexels.com 

Przelewy24 to znany serwis płatności internetowych, który od 2003 roku z powodzeniem współtworzy i rozwija polski rynek płatności online. Currency One SA to spółka, która w swoim portfelu posiada dwa wiodące na polskim rynku serwisy wymiany walut: oparty o model giełdowy Walutomat oraz działający w klasycznym modelu e-kantorowym – Internetowykantor.pl.

Celem współpracy jest zbudowanie grupy działającej na rynku nowoczesnych usług finansowych. Wieloletnie doświadczenie obu Spółek oferuje ogromny potencjał biznesowy, który można efektywnie wykorzystać i rozwijać.

– Jestem pewien, że wykorzystując nasze doświadczenie i wiedzę w obszarze walutowych usług finansowych, a zyskując dostęp do know-how z rynku płatności online, w niedługim czasie będziemy mogli zaproponować naszym klientom rozwiązania, które w istotny sposób podniosą komfort korzystania z naszych usług, zachowując ich najcenniejszą cechę – odczuwalną korzyść finansową. Nie zamykamy się także na inne kierunki rozwoju, nie tylko na rynku polskim i nie tylko online – dodaje Jacek Kornosz, Prezes Zarządu Currency One SA.

Michał Bzowy z Grupy Przelewy24 dodaje: – Zaufanie ponad 60 000 kontrahentów jest dla nas ogromną nobilitacją, nagrodą oraz inspiracją do bezustannego rozszerzania oferty o coraz wygodniejsze i nowocześniejsze rozwiązania. Polscy konsumenci są otwarci na wszelkie nowinki technologiczne w obszarze e-commerce. Wartością dodaną każdego sklepu internetowego jest więc wdrożenie możliwie najnowocześniejszych usług automatyzujących i usprawniających realizację transakcji. Strategia ta wpisuje się w zasadę win-win, w której korzyść Klienta przekłada się na korzyść sprzedawcy.

W ofercie Przelewy24 znajduje się ponad 250 różnych metod płatności, co stanowi najbogatszą ofertę na rynku. Serwis zapewnia m.in. automatyczne przelewy, płatności mobilne, BLIK, Android Pay, Visa Checkout, system obsługujący połączenia głosowe IVR, płatności kartą, funkcję OneClick bez konieczności zakładania konta w serwisie. Oferuje ponadto obsługę płatności cyklicznych, systemy ratalne, przypomnienie o niedokonanej płatności, generator linków, zysk z tytułu płacenia kartą z DCC w przypadku zakupów w innej walucie, czy narzędzia ułatwiające przyjmowanie wpłat z poziomu maila, smsa, Facebooka i faktury. Gwarantuje Partnerom elastyczne, natychmiastowe i darmowe wypłaty zgromadzonych środków na konto, personalizację procesu płatności i pełne wsparcie na każdym etapie współpracy.