Przełom na rynku wyszukiwarek – startuje Alternative.to

Dodane: 04.05.2011

Lech Romański

Udostępnij:

Alternative.to to pierwsza na rynku wyszukiwarka, która zrewolucjonizuje sposób naszego myślenia i zdobywania przez nas wiedzy. Twórcą wyszukiwarki jest firma Red-Sky odpowiedzialna za sukces projektu Filestube.com

Alternative.to to pierwsza na rynku wyszukiwarka, która zrewolucjonizuje sposób naszego myślenia i  zdobywania przez nas wiedzy. Twórcą wyszukiwarki jest firma Red-Sky odpowiedzialna za sukces projektu Filestube.com, jednej z największych wyszukiwarek plików i jednej ze 100 najpopularniejszy stron WWW na świecie.

Alternative.to to usługa umożliwiająca użytkownikom znalezienie najlepszej alternatywy dla dowolnego zapytania. W celu znalezienia interesującej nas informacji, wystarczy wpisać jakiekolwiek słowo, zdanie, frazę a system znajdzie dla nas najlepszą opcję. Dzięki specjalnym algorytmom możemy w sposób ciągły doskonalić nasze zapytania a tym samym dokonać najbardziej trafnego wyboru. Usługa ta jest próbą zaspokojenia potrzeby ciągłego zdobywania i kreowania wiedzy, a jednocześnie daje użytkownikom swobodę w tworzeniu kolejnych treści. Tym samym tworzymy wiedzę, bierzemy udział w kategoryzowania danych oraz dokonujemy ich aktualizacji. Całość monitorowana jest przez ekspertów badających użyteczność wprowadzanych treści.

Celem projektu jest nie tylko ułatwienie użytkownikom funkcjonowania w gąszczu informacji, ale również stworzenie sieci semantycznej, bazującej na sztucznej inteligencji. Alternative.to dostarcza nam coś więcej niż zwykłą informację, ta wyszukiwarka daje nam możliwość wyboru.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem