Przesyłka w cenie przejazdu. Rusza usługa Uber Connect

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Przesyłka w cenie przejazdu. Rusza usługa Uber Connect

Udostępnij:

Kurtka zostawiona po spotkaniu z przyjaciółmi, spóźniony prezent urodzinowy, ulubiona książka dziecka. Co je łączy? Od dziś można je przesłać, wchodząc do aplikacji Uber. Dzięki nowej funkcji Uber Connect nie musimy osobiście zawozić przesyłek ani czekać na kuriera. Wystarczy, że w aplikacji zamówimy transport paczki w określone miejsce. Co więcej, przejazdu nie trzeba zamawiać z wyprzedzeniem.

Blisko, jeszcze bliżej

Uber w trakcie niedawnego wydarzenia Go&Get zaprezentował produkty i usługi, które już wkrótce będą dostępne w aplikacji. Jedną z nich jest Uber Connect, która umożliwia szybkie przesyłanie paczek. Jest to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata i potrzeby użytkowników, którzy teraz będą mogli korzystać z jeszcze szerszego wachlarza usług oferowanych przez platformę. Tym samym Uber rozwija ideę multimodalności. Z tej wyjątkowej usługi będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Podwójna korzyść

Nowa usługa to także wymierna korzyść dla kierowców realizujących zlecenia z platformą Uber. Dzięki dodatkowym kursom będą mieli szansę zwiększyć swoje zarobki w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Z kolei użytkownicy, dla których zamówienie przejazdu jest już swoistym nawykiem, równie intuicyjnie mogą nadawać przesyłki w mieście.

Według badania przeprowadzonego przez IPSOS ponad 60 proc. mieszkańców miast, w których działa Uber, przynajmniej raz korzystało z dowolnej aplikacji do zamawiania przejazdów. Użytkownicy, którzy doceniają zalety korzystania z aplikacji, w tym intuicyjną obsługę i możliwość szybkiego dotarcia do celu, mogą liczyć na podobne wrażenia podczas korzystania z Uber Connect. Po zamówieniu przesyłki zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą śledzić jej trasę oraz kontrolować czas, który pozostał do spotkania adresata z kierowcą. Podobnie jak w przypadku zamawiania przejazdów, usługa Uber Connect jest dostępna od razu po wejściu do aplikacji. Nadanie i dostarczenie przesyłki na terenie tego samego miasta zajmuje znacznie mniej czasu niż skorzystanie z tradycyjnych metod przesyłania paczek. Co więcej, w Uber Connect cena za przewiezienie przesyłki jest znana z góry i nie jest uzależniona od wagi czy rozmiaru paczki. Koszt wysłania paczki jest zbliżony do ceny zwykłego przejazdu UberX.

– W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland.

Jak to działa?

Zamówienie przesyłki za pośrednictwem Uber Connect jest tak proste jak w przypadku zwykłego przejazdu. Aby skorzystać z usługi, należy:

  1. Przygotować i zabezpieczyć przesyłkę do transportu;
  2. Wybrać usługę Connect w aplikacji Uber oraz zaakceptować regulamin;
  3. Odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość, uzupełniając dane: imię i nazwisko odbiorcy oraz dodatkowe informacje na temat dostawy;
  4. Po przyjeździe kierowcy spotkać się w wybranym miejscu i przekazać paczkę;
  5. Skontaktować się z odbiorcą, aby poinformować o nadanej przesyłce;
  6. Śledzić podróż paczki w aplikacji i poczekać na informację, że dotarła na miejsce.

Szczegółowe informacje dotyczace funkcji Uber Connect oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej.