Przychodził z pomysłami do Marka Zuckerberga. Miliarder zadawał mu zawsze jedno pytanie

Dodane: 25.11.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Dziś Noah Kagan prowadzi własną firmę i stara się, żeby aplikacja SumoMe zdobyła miliard użytkowników. Kilka lat wcześniej pracował dla Marka Zuckerberga. Tego nauczył się od szefa Facebooka.

Na zdjęciu: Noah Kagan, szef AppSumo | fot. by Betsy Weber, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632×348

Zwolniony po 9 miesiącach 

Noah Kagan miał 24 lata, kiedy zatrudnił się w Facebooku i był trzydziestym pracownikiem, którego spółka przyjęła do pracy. Business Insider pisze, że po dziewięciu miesiącach został jednak zwolniony za wyciek informacji do mediów i dlatego, że nie osiągał satysfakcjonujących wyników. Natomiast w ciągu tego krótkiego czasu nauczył się czegoś o przedsiębiorczości, co pomaga mu rozwijać własną firmę. 

– Ruszając z własnym biznesem, miej jeden cel. To wszystko – mówi. Wyjaśnia, że gdy pracował dla Zuckerberga, często podsuwał mu pomysły, które miały zwiększyć zyski Facebooka. Wówczas przełożony zadawał mu jedno pytanie: „Czy to pomoże nam urosnąć?”. Jeśli odpowiedź była twierdząca, przystępowało się do realizacji projektu. W każdym innym przypadku, nie. 

Jeden cel 

– Koncentracja na tym jednym celu, pomagała nam w podejmowaniu decyzji – dodaje Noah Kagan. Teraz, gdy zarządza własną firmą, stara się pamiętać o tym, czego nauczył się od miliardera i sam wyznacza sobie cele. W tym roku np. skupia się, żeby narzędzie marketingowe SumoMe pozyskało miliard użytkowników. 

Wiedząc, że jest to trudne do osiągnięcia, zapisuje ten cel na tablicy, a następnie rozbija go na mniejsze partie: miesięczne, tygodniowe i dzienne. Dzięki temu ma świadomość, jakie konkretne czynności powinien wykonać w danym dniu. Zadaje sobie również pytanie, jakie trzy rzeczy powinien zrobić w tym tygodniu, które zbliżą go do celu. 

Priorytety 

Założyciel Facebook postępuje podobnie. – Pytanie, które zadaję sobie niemalże każdego dnia brzmi: „Czy zajmuję się najistotniejszą rzeczą, którą powinienem się zajmować?” – mówi Mark Zuckerberg, cytowany przez magazyn Inc. Dzięki temu określa priorytety i zaczyna pracę od najważniejszych zadań.

https://youtu.be/Ee2eeyKXyKU

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem