Przygotowanie Planu Projektu do Weryfikacji przez Inkubator w 5 krokach

Dodane: 01.06.2012

Mam Startup

Udostępnij:

Inkubator Technoboard postanowił upublicznić w całości swój wewnętrzny dokument, który może przydać się osobom zamierzającym wystartować ze swoim biznesem internetowym. O dokumencie pt. „Przygotowanie Planu Projektu do Weryfikacji przez Inkubator w 5 krokach” rozmawiamy z…

Inkubator Technoboard postanowił upublicznić w całości swój wewnętrzny dokument, który może przydać się osobom zamierzającym wystartować ze swoim biznesem internetowym. O dokumencie pt. „Przygotowanie Planu Projektu do Weryfikacji przez Inkubator w 5 krokach” rozmawiamy z Grzegorzem Sperczyńskim, Członkiem Komitetu Inwestycyjnego w Technoboard sp. z o.o.

Co znajduje się w dokumencie, który zdecydowaliście się upublicznić?

Podręcznik ten jest naszym wewnętrznym dokumentem, dzięki któremu ułatwiamy Projektodawcom przejście przez fazę weryfikacji według naszego systemu preinkubacyjnego. Tak to wygląda od strony formalnej. Natomiast od praktycznej, jest to kompendium podstawowej wiedzy, jaką powinno się posiadać, aby przekuć pomysł w postać biznesową.

Dokument pozwala ułożyć w formie pisanej te wszystkie procesy biznesowe, czy inne wartości odnoszące się do projektu, w formie dokumentu przypominającego biznes plan. Ale uwaga – dokument stworzony według tego podręcznika nie jest jeszcze biznesplanem, a bardzo rozszerzoną kartą projektu. Dzięki temu Projektodawca ma ułożoną wizję projektu, a inwestor jest w stanie sformułować wymagania co do dokumentacji, jaka powinna być wypracowana w drodze dalszych negocjacji. Dodatkowo, inwestor otrzymuje informację nt. zakresu projektu, czynności do wykonania w projekcie, zespołu oraz innych kluczowych elementów, podlegających ocenie inwestycyjnej.

Idąc dalej, dokument, pomimo, że w naszych ramach proceduralnych, może posłużyć po prostu przygotowaniu własnego planu działania, ale podpowiada w prosty sposób jak te wszystkie elementy układanki ułożyć w całość pięknego widoku własnego biznesu.

Do kogo jest skierowany?

Dokument jest skierowany przede wszystkim do Projektodawców, którzy mają dopiero własny pomysł na biznes i chcieliby uzyskać wiedzę w jaki sposób przekuć swój pomysł na wizję biznesową, czyli projekt. Dokument jednak jest dość uniwersalny i stanowi doskonałą road mapę, wskazując z jakich obszarów wiedza, przynajmniej na tym etapie, czyli formowania biznesu, może być potrzebna.

Czemu zdecydowaliście się na ujawnienie tego dokumentu?

Chcemy przede wszystkim pomóc Projektodawcom w przygotowaniu wizji projektowej ich pomysłów. Obecnie wiedza, która jest dostępna jest nieuporządkowana, fragmentaryczna. Nasz dokument z kolei syntezuje nasze know-how, jak również wskazuje pewne źródła informacji, zatem stanowi kompendium przygotowania projektu, ale napisane w „ludzkim języku”. Zauważyliśmy też, że pewnymi nieoficjalnymi kanałami dokument jest dystrybuowany pomiędzy uczestnikami rynku, dlatego zdecydowaliśmy się upublicznić go na licencji Creative Commons, aby ułatwić ten proces dystrybucji zgodnie z prawem.

Jednym słowem, chcemy pomóc Projektodawcom, bo im lepiej wyedukowany jest rynek, im więcej ciekawych pomysłów zostanie przygotowanych, tym większa korzyść dla polskiej ekonomii. Z naszym działaniem wiąże się ogromna odpowiedzialność, więc upublicznienie tego dokumentu jest wyrazem tej odpowiedzialności i ukłonem w stronę rynku.

Dokument w pełnej wersji jest do pobrania pod adresem: http://www.technoboard.pl/biznes-5-krokow.html

Licencja Creative CommonsTen utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem