Przyszli przedsiębiorcy wspierani przez PPNT Gdynia

Dodane: 21.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Po raz XI w Gdyni odbywa się Gdynia Business Week – program edukacyjny dla młodzieży, organizowany przez Miasto Gdynia we współpracy z Foundation for Private Enterprise Education, amerykańskim partnerem projektu. Dzisiaj jego uczestnicy – uczniowie szkół średnich i absolwenci szkół podstawowych z Polski i świata, spotkali się z przedstawicielami firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.
Inspirujące historie 

Pasjonaci przedsiębiorczości mogli więc dowiedzieć się, jakie są zalety prowadzenia startupu w ramach parku technologicznego, ale przede wszystkim wysłuchać inspirujących historii sukcesu samych Parkowiczów. Hanna Galek z Portman Lights podzieliła się opowieścią o tym, jak w krótkim czasie, z „garażowej” firmy stać się potentatem w branży oświetlenia scenicznego, zaś Bartek Dołęga z firmy Catbots udowodnił swoim wystąpieniem, że nigdy nie warto się poddawać, a porażki mogą być ważną lekcją i kolejnym krokiem w rozwoju własnego biznesu. 

O tym, na jakie wsparcie mogą liczyć młodzi innowatorzy dołączając do PPNT Gdynia opowiedziały Karolina Wenskowska z PPNT Gdynia | Strefa Startup i Dominika Gałecka z PPNT Gdynia | Informacja Patentowa. To właśnie one, ostatniego dnia Gdynia Business Week zasiądą w konkursowym jury, które oceni biznesowe projekty uczestników i nagrodzi najlepsze z nich.

Międzynarodowy projekt 

W tegorocznej odsłonie wydarzenia bierze udział niemal 100 uczestników, w tym uczniowie z Białorusi i Gruzji. Projekt realizowany jest na dwóch poziomach – podstawowym i zaawansowanym, który kierowany jest do absolwentów poprzednich edycji Business Weeku. Podczas piątkowej Ceremonii Zakończenia wszyscy otrzymają certyfikaty ukończenia Gdynia Business Week 2019, a zwycięzcom zostaną wręczone upominki.

Partnerami tegorocznej edycji Gdynia Business Week są: C. Hartwig, Boeing, Microsoft, Refinitiv, PPNT Gdynia oraz Centrum Nauki Experyment.

Gdynia Business Week

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem