Przyszłość Facebooka według jego pomysłodawcy. Zbuduje społeczną infrastrukturę

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Mark Zuckerberg napisał na Facebooku jaka przyszłość czeka popularny serwis społecznościowy. Zdaniem przedsiębiorcy przyczyni się on do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników i zaangażuje ich w politykę.

Na zdjęciu: Mark Zuckerberg, CEO Facebooka | fot. materiały prasowe 

Infrastruktura 

– Przez ostatnią dekadę Facebook koncentrował się na łączeniu znajomych i rodzin. Mając taki fundament skupimy się na rozwoju socjalnej infrastruktury dla społeczności, która będzie nas wspierać, zapewniać bezpieczeństwo, informować, angażować i obejmować wszystkich – napisał na Facebooku twórca platformy Mark Zuckerberg.

Jego zdaniem ważną rolę podczas budowania wcześniej wspomnianej infrastruktury będę pełnić użytkownicy o podobnych zainteresowaniach i poglądach, którzy tworzą tzw. Grupy. Przedsiębiorca ma nadzieję, że będą oni komunikować się ze sobą nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale także spotykać poza siecią. 

Fałszywe treści 

Kolejnym aspektem wspomnianym przez miliardera jest bezpieczeństwo. Według niego serwis społecznościowy może w pewnym stopniu zapewnić swoim użytkownikom ochronę. Chodzi m.in. o funkcję Safety Check, która służy do informowania znajomych o własnym bezpieczeństwie podczas katastrof, klęsk żywiołowych i wypadków, a także opcję zgłaszania użytkowników z zamiarem popełnienia samobójstwa. 

Mark Zuckerberg podkreśla także wagę Facebook jako źródła informacji. Dlatego planuje opracować narzędzie, które przyczyni się do eliminowania fałszywych treści oraz ograniczenia zasięgu postów, z którymi użytkownicy się nie zapoznali, ale udostępnili. Między innymi to zadanie będzie powierzone sztucznej inteligencji.