Przyszły piątek spędź na Warsztatach UX #2

przyszly piatek spedz na warsztatach ux 2
Udostępnij:
14 czerwca odbędą się drugie już Warsztaty UX we Wrocławiu – nieformalne spotkania dla osób zainteresowanych projektowaniem użytecznych interfejsów. Ich celem jest zmierzenie się z realnymi problemami i ćwiczenie umiejętności projektowych w praktyce.

14.czerwca w centrum coworkingowym IdeaPlace odbędą się Warsztaty UX#2 – wydarzenie organizowane przez wrocławskie studio UX & usability - WitFlow. Tym razem uczestnicy spotkania zmierzą się z problemem projektowym jednego z najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce, którego właścicielem jest eBay Classifieds Ltd.

fot. Barbara Lubczańska – IdeaPlace Wrocław

Ideą Warsztatów UX jest rozwiązywanie realnych problemów projektowych przy użyciu jednej z technik UX. Tym razem uczestnicy spotkania w podziale na grupy zastosują sortowanie kart, czyli metodę pozwalającą kategoryzować informacje oraz elementy stron internetowych. W ten sposób grupy robocze zastanowią się nad rozwiązaniem problemu, który został zidentyfikowany w badaniach użyteczności Gumtree.pl.

Problem podziału kategorii produktowych został zdiagnozowany podczas badań użyteczności niejako przy okazji. Nad jego rozwiązaniem będą mogli zastanowić się wszyscy uczestnicy warsztatów: PMi, developerzy, graficy i projektanci UX. – mówi Iga Mościchowska z WitFlow, która w imieniu eBay Classifieds przybliży problem projektowy.

Uczestnicy spotkania zmierzą się z realnym problemem projektowym, zyskają doświadczenie i nawiążą kontakty z innymi pasjonatami użytecznych interfejsów. Wisienką na torcie podczas spotkania będą słodkości od restauracji Wincentego 21, WitFlow i SMT Software oraz upominki od sponsorów: eBay Classifieds Ltd., Lizard Mobile i Wydawnictwa Helion.

Zapisy na spotkanie ruszą 07.06. Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się 14.06 przy pl. Solnym 15 w godzinach 18:00-21:00. Po Warsztatach organizatorzy zapraszają na afterparty do zaprzyjaźnionego klubu Lot Kury przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17 we Wrocławiu.

Zainteresowanych zmierzeniem się z tematem sortowania kart zapraszamy do śledzenia strony www.warsztatyux.pl i Facebooka: http://www.facebook.com/WarsztatyUX . Firmy, które chcą zostać partnerami merytorycznymi kolejnych warsztatów lub sponsorami tych wydarzeń zapraszamy do kontaktu poprzez formularz: http://warsztatyux.pl/kontakt/.

Do zobaczenia na Warsztatach UX #2 we Wrocławiu!

MamStartup jest patronem wydarzenia

źródło: informacja prasowa