Psychoterapeuta dostępny od zaraz z aplikacją Talkspace

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Psychoterapia zazwyczaj kojarzona z wizytami u specjalistów dziś ma nowy wymiar. Amerykański przedsiębiorca Oren Frank dostrzegając problem dostępności do fachowej pomocy lekarskiej, postanowił go rozwiązać i stworzył serwis Talkspace. Dzięki niemu pacjenci i terapeuci połączą się ze sobą online.

Specjalista zawsze pod telefonem

Talkspace jest platformą dedykowaną głównie osobom borykającym się z problemami natury psychicznej. Dzięki niej użytkowy cierpiący np. na zaburzenia emocjonalne mogą skontaktować się z wykwalifikowanymi i licencjonowanymi terapeutami. Oren Frank, CEO startupu przekonuje, że oferowane przez Talkspace rozwiązanie jest tańszym sposobem dbania o zdrowie psychiczne niż leczenie oferowane w tradycyjny sposób.

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację na smartfona, który obsługuje jeden z dwóch dostępnych systemów iOS albo Android i rozpocząć konwersację z terapeutą. Talkspace oferuje dwa sposoby nawiązywania rozmowy ze specjalistami. Pierwszy z nich odbywa się za pośrednictwem wiadomości tekstowych, natomiast decydując się na drugą metodę internauci mogą konsultować się z ekspertami poprzez wideo rozmowy.

Miliard do wyleczenia

Zdaje się, że właścicielom startup przede wszystkim zależy na rozwinięciu tekstowego kanału komunikacyjnego. Okazuje się, że już teraz użytkownicy serwisu za jego pośrednictwem mogą pisać nieograniczoną ilość wiadomości do terapeutów przez siedem dni w tygodniu. Niska cena jest kolejnym czynnikiem zachęcającym internautów do korzystania z serwisu. Talkspace oferuje swoje usługi za 25 dolarów za tygodniowy dostęp do wiedzy ekspertów. Dodatkowo twórcom projektu poza tanim produktem zależy na komforcie pacjentów, dlatego też zadbali, aby każda wizyta w wirtualnym gabinecie byłą anonimowa.

CNN Money podaje, że w 2011 roku 46 milionów Amerykanów cierpiało na zaburzenia psychiczne, a zaledwie 36 procent chorych poszukiwało pomocy specjalistów. Powodem tego może być trudność w dotarciu do terapeutów, a w efekcie nawet zaniechanie starań w znalezieniu pomocy. Z tym problemem chce zmierzyć się właściciel Talkspace i ułatwić kontakt pacjentom z wykwalifikowanymi fachowcami. Oświadczył również, że celem jaki chce zrealizować to zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej miliardom osób na całym świecie.

Zdjęcie główne royalty free z Fotolia