Pula 100 000 zł nagród czeka na startupy z obszaru LifeScience i przemysłu morskiego

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Pula 100 000 zł nagród czeka na startupy z obszaru LifeScience i przemysłu morskiego

Udostępnij:

Chcesz przyspieszyć rozwój swojego startupu i zdobyć wsparcie finansowe na realizację innowacyjnego rozwiązania, wsparcie doświadczonych mentorów oraz dostęp do zaawansowanej infrastruktury? Jeśli tak, to program akceleracyjny – Strefa Akceleracji – jest właśnie dla Ciebie!

Zgłoś swój pomysł do jednej z dostępnych ścieżek tematycznych. Na autorów najbardziej innowacyjnych prac czekają atrakcyjne nagrody, których pula wynosi 100 tysięcy złotych. Program Strefa Akceleracji oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale także cenny mentoring i profesjonalne doradztwo.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31.10.2023 r. Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz dostępny na stronie. 

Głównym celem programu jest wsparcie rozwoju najbardziej innowacyjnych pomysłów, niezależnie od obecnego poziomu zaawansowania. Nagrody są przyznawane w dwóch ścieżkach tematycznych: LifeSciene oraz Przemysł morski. Wsparcie obejmuje mentoring, który podnosi kompetencje biznesowe członków zespołu, udostępnienie przestrzeni biurowej i warsztatowej do pracy oraz granty na rozwój.

To wyjątkowa szansa na zdobycie wiedzy, wsparcia i środków niezbędnych do rozwoju ambitnych pomysłów.

Ścieżka LifeScience

Ścieżka LifeScience skierowana jest do startupów, które tworzą innowacyjne rozwiązania z zakresu biotechnologii, medycyny, żywności i żywienia oraz innych obszarów związanych z poprawą jakości życia lub zdrowia.

Na laureatów czekają:

  • nagrody finansowe: 40 000 zł – pierwsze miejsce | 25 000 zł – drugie miejsce | 20 000 zł – trzecie miejsce
  • możliwość prezentacji pomysłu przed publicznością zgromadzoną podczas Demo Day
  • dostęp do prototypowni Space4Makers przez okres 3 miesięcy
  • indywidualne spotkania mentoringowe
  • możliwość wsparcia w ramach Inkubatora Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Partnerem strategicznym ścieżki jest Polpharma Biologics, największa polska firma biotechnologiczna, zajmująca się rozwojem i wytwarzaniem leków biopodobnych.

Ścieżka Przemysł morski

Ścieżka Przemysł morski skierowana jest do startupów, które tworzą innowacyjne rozwiązania z zakresu okrętowych systemów łączności, nawigacji i zabezpieczeń technicznych, elektroniki, uzbrojenia, technologii, systemów i urządzeń dla jednostek pływających, innowacyjnych rozwiązań dla Marynarki Wojennej RP i przemysłu stoczniowego, robotyki, automatyki i przemysł 4.0.

Na laureatów czekają:

  • nagroda finansowa 15 000 zł na dowolny cel
  • możliwość prezentacji pomysłu przed publicznością zgromadzoną podczas Demo Day
  • dostęp do prototypowni Space4Makers przez okres 3 miesięcy
  • indywidualne spotkania mentoringowe
  • możliwość wsparcia w ramach Inkubatora Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Partnerem strategicznym ścieżki jest PGZ Stocznia Wojenna – która oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania, remontów, modernizacji i budowy okrętów wojennych oraz jednostek dla służb mundurowych i państwowych.

O programie

Strefa Akceleracji dostarcza młodym przedsiębiorcom specjalistyczną wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia niezbędne do rozwoju ich innowacyjnych pomysłów biznesowych.

Poprzez program akceleracyjny organizowany w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym wspieramy startupy na każdym etapie ich rozwoju, od prototypowania do pierwszych sukcesów na rynku.

Zapewniamy intensywny mentoring, szkolenia, możliwości nawiązywania kontaktów z potencjalnymi inwestorami i klientami, a także dostęp do infrastruktury i narzędzi technologicznych.

Od startupów wymagany jest pomysł wpisujący się w zagadnienia tematyczne programu. Niezależnie od etapu rozwoju przedsiębiorstwa.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Jesteśmy częścią Polskiej Stefy Inwestycji. Naszym zadaniem jest wsparcie przedsiębiorczości i tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju małych, średnich i dużych przedsiębiorstw – między innymi poprzez udzielanie zwolnienia z podatku dochodowego (CIT/PIT).

Oferujemy opiekę inwestycyjną w postaci promocji na rynku polskim i zagranicznym, szkolenia i doradztwo, pomoc w znalezieniu odpowiedniego terenu inwestycyjnego, czy wykwalifikowanych pracowników.

Zarządzamy Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, gdzie tworzymy ekosystem biznesowy w którym spotykają się duże przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i startupy. 

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

 

Artykuł reklamowy we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną / Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.