Pyszne.pl z zapleczem 65 mln złotych

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Polski serwis Pyszne.pl został przejęty przez grupę yd. yourdelivery GmbH z Niemiec, która kilka tygodniu temu pozyskała finansowanie na rozwój w wysokości 15 milionów euro. Polski serwis postawił sobie nowy, jasny cel biznesowy – pozycja rynkowego lidera.

Polski serwis Pyszne.pl został przejęty przez grupę yd. yourdelivery GmbH z Niemiec, która kilka tygodniu temu pozyskała finansowanie na rozwój w wysokości 15 milionów euro. Polski serwis postawił sobie nowy, jasny cel biznesowy – pozycja rynkowego lidera.

Pyszne.pl to drugi pod względem ilości dostępnych restauracji serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce.Obsługuje on 18 miast i ponad 400 restauracji. Założony został przez dwóch braci – Arka i Marcina Krupiczów oraz ich wspólnika Piotra Czajkowskiego w 2010 roku w Zgorzelcu.

Może trudno w to uwierzyć, ale dwa lata temu gdy startowaliśmy, zamówienie jedzenia przez Internet było praktycznie nieznane. Dziś widać zdecydowane poruszenie w tej branży i cieszy nas, że Pyszne.pl jest częścią ewolucji rynku. Chcemy mieć jeszcze większy wkład w jego rozwój dlatego pozyskanie strategicznego partnera to dla nas ogromny krok naprzód. – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel Pyszne.pl.

Grupa yourdelivery jest aktywna w pięciu krajach. Powstała w 2009 roku wraz z Niemieckim serwisem lieferando.de. Obecnie grupa funkcjonuje także w Austrii(www.lieferando.at), Szwajcarii (www.lieferando.ch), Francji (www.taxiresto.fr), a teraz także w Polsce (www.pyszne.pl). Aby grupa yd mogła dalej dynamicznie się rozwijać pozyskała w czerwcu 15 milinów euro finansowania od funduszu Macquarie Capital Group.

– Grupa yourdelivery jest dla nas optymalnym partnerem.Dostarcza nam stabilne finansowanie oraz niezbędną wiedzę. Ich know-how to dla nas szansa na przyśpieszenie rozwoju w wielu aspektach bez konieczności rozwijania nowych narzędzi. To wszystko składa się na zaplecze pozwalające nam pewnie zmierzać w kierunku pozycję rynkowego lidera. – dodaje Arkadiusz Krupicz.

Pizza, spaghetti, sushi, kebab lub obiad domowy… klienci indywidualni i firmy znajdą w ofercie partnerskich lokali, to na co akurat „mają smaka”. Wszystko z dostawą do biura lub domu. Czytelny i funkcjonalny serwis pozwala łatwo wybrać adres dostawy, pożądany lokal i typ kuchni. Coś co szczególnie wyróżnia Pyszne.pl to możliwość zapłaty on-line szybkim przelewem bankowym, kartą kredytową lub przez PayPal.

Wśród celów na najbliższe miesiące twórcy Pyszne.pl wymieniają nie tylko zwiększenie ilości lokali oraz miast w serwisie. W planach są także testy technologii stosowanych już przez „lieferando”. Między innymi bezpłatnej aplikacji na smartphony, dzięki której będzie można złożyć i opłacić zamówienie bez komputera pod ręką. Silny nacisk będzie kładziony na rozwijanie usług dla firm ułatwiających grupowe zamawianie posiłków oraz rozliczanie za pomocą jednej faktury.

źródło: informacja prasowa