PZU przygotowało dla najmłodszych wyjątkową aplikację

Dodane: 14.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

PZU angażuje się w kwestie poprawy bezpieczeństwa od wielu lat. Tym razem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców ubezpieczyciel stworzył innowacyjną aplikację dla dzieci, łączącą elementy edukacji i rozrywki.

fot. materiały prasowe 

Aplikacja „Niestraszki – Bajki z morałem” jest narzędziem, które wspiera edukację  najmłodszych i podpowiada, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Podczas zabawy dzieci mogą tworzyć własne historie z udziałem znanych im już  bohaterów Niestraszków – każdy z nich pełni ważną rolę. Stach Trach uczy bezpieczeństwa na drodze, Lola Pola oszczędzania, Zuzka Wiruska jak dbać o zdrowie, Julek Pechulek jak bezpiecznie spędzać wolny czas, a Tadek Niekradek przypomina, aby nie otwierać drzwi nieznajomym i pilnować swoich rzeczy. W ten sposób PZU buduje wizerunek marki troszczącej się o bezpieczeństwo.

– Zależało nam, aby wesprzeć rodziców w podejmowaniu z dziećmi trudnego i mało atrakcyjnego tematu, jakim jest nauka bezpiecznych  zachowań. W tym celu stworzyliśmy aplikację „Niestraszki – Bajki z morałem”, która z jednej strony rozwija kreatywność dzieci, z drugiej angażuje rodziców do wspólnej zabawy i dostarcza inspiracji do rozmów o bezpieczeństwie. To innowacyjny sposób edukacji, który wierzymy przeniesie wymierne efekty – mówi Agnieszka Rzepkowska, p.o. dyrektora ds. komunikacji marketingowej.

Aplikacja pozwala na kreowanie animowanych bajek na dwa sposoby. Starsze dzieci mogą pobrać z aplikacji gotowe elementy, które można wydrukować, wyciąć i wykorzystać jako scenografię do robienia własnych zdjęć i układania ich w historię.  

W drugim trybie młodsze dzieci z łatwością mogą skorzystać z  ponad 100 gotowych elementów kreatora i dowolnie układać na ekranie różne sceny. Jeśli mały reżyser chce, by historia była z dźwiękiem, może nagrać swój głos, tak aby bajka miała spersonalizowaną narrację. Gotowe filmy można zapisać w galerii bajek w aplikacji, na dysku urządzenia lub wysłać do znajomych.

Aplikacja PZU „Niestraszki – Bajki z morałem”  przygotowana została na systemy IOS i Android i można ją pobrać na smartphone lub tablet  z Appstore lub  Google Play. Korzystanie z niej nie wymaga połączenia z Internetem.

O tym jak funkcjonuje aplikacja można przekonać się także odwiedzając Akademię Duckie Deck.

PZU rusza z kolejną edycją swoich warsztatów w ramach współpracy z Akademią. Warsztaty rozwijają kreatywność dzieci i uczą korzystania z nowych technologii. Na zajęciach najmłodsi samodzielnie tworzą animacje poklatkowe z Niestraszkami w roli głównej.

Dodatkowo w strefie otwartej PZU na dzieci czeka mnóstwo atrakcji i edukacyjnych aktywności m.in. czytanie bajek o przygodach Niestraszków, nauka śpiewania piosenek, karaoke, a także quizy i konkursy z nagrodami.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem