PZU rozwija kolejne innowacje ze startupami z akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PZU rozwija kolejne innowacje ze startupami z akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

Udostępnij:

Wdrażanie najnowocześniejszych technologii oraz współpraca ze startupami to elementy budowania ekosystemu innowacji w Grupie PZU. W ramach 6. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE PZU zaprosił do współpracy cztery startupy. Wkrótce ruszy nabór do kolejnych programów wspieranych przez PZU, skierowanych do startupów.

Sztuczna inteligencja w likwidacji, preobsługa szkód czy semantyczny OCR (technologia umożliwiająca konwertowanie papierowych dokumentów do formatu cyfrowego) to tylko część z innowacyjnych rozwiązań i projektów wdrożonych przez PZU. Według branżowej publikacji Polskie Startupy Raport 2018 ponad 80 proc. startupów jest nastawionych na działania B2B, a 1/3 współpracuje już z korporacjami.

Grupa PZU w swojej strategii zakłada współpracę ze startupami i budowę ekosystemu innowacji. Obecnie PZU skupia się na poszukiwaniu rozwiązań z trzech obszarów: wykorzystania dużych zbiorów danych, cyfryzacji procesów biznesowych oraz interakcji z klientami.

Według przeprowadzonych ankiet blisko 25 proc. z młodych firm technologicznych, które pozyskało finansowanie, znalazło je dzięki pomocy akceleratorów. PZU jest partnerem kolejnych edycji MIT Enterprise Forum CEE – akceleratora startupów nastawionego na poszukiwanie młodych spółek technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach rozpoczętej wiosną szóstej edycji programu, PZU współpracuje łącznie nad wdrożeniem czterech innowacyjnych pilotażowych rozwiązań. Są to:

Protect.me – startup oferujący rozwiązanie informatyczne umożliwiające uruchomienie cyfrowego marketu w obszarze innowacyjnych mikroubezpieczeń sprzedawanych kontekstowo.

Tensorflight – startup funkcjonujący w obszarze zaawansowanej analityki opartej o technologie sztucznej inteligencji, satelitarną oraz Google Street View, oferujący swoje usługi ubezpieczycielom i reasekuratorom.

ChallengeRocket – startupwspierający nowe podejście do rekrutacji talentów do obszaru IT w PZU. Rekrutacja odbywa się poprzez specjalne wyzwania programistyczne dostępne na platformie pzu.challengerocket.com.

Symmetrical.ai – start-up działający w modelu fintech-as-a-service, prowadzący platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, m. in.  w kontekście finansów pracowniczych oraz otwartej bankowości.

Akceleratory startupów są dla Grupy PZU ważnym mechanizmem poszukiwania i wdrażania innowacyjnych technologii. Tym bardziej cieszymy się, że w ramach wiosennej edycji programu nawiązaliśmy współpracę aż z czterema startupami. Chcemy, żeby przyczyniły się do zwiększenia innowacyjności całej  naszej grupy. To kolejny dowód na to, że PZU jest otwarte na zewnętrzne źródła innowacji – stwierdził Roman Pałac, prezes zarządu PZU Życie SA i przewodniczący Komitetu Innowacji Grupy PZU.

Laboratorium Innowacji PZU rocznie analizuje blisko 2000 pomysłów i rozwiązań, spośród których 12-15 innowacji trafia do fazy pilotażu. Współpraca z akceleratorem MIT EF CEE jest dla nas ważnym źródłem nowych projektów. Cieszę się, że z edycji na edycję zainteresowanie współpracą z PZU rośnie i do naszego akceleratora aplikuje coraz więcej wartościowych startupów. W ramach programu wybrane startupy mogą wspólnie z nami rozwijać swoje rozwiązania pod czujnym okiem i opieką mentorów PZU. Każdy ze startupów posiada dedykowanego opiekuna Laboratorium Innowacji, który pomaga mu w kontakcie z dużą organizacją oraz wspiera realizację prac w trakcie projektu pilotażowego. W przypadku sukcesu pilotażu Grupa PZU otwarta jest na długoterminową współpracę powiedział Marcin Kurczab, Dyrektor ds. Innowacji w PZU.

Zaangażowanie największego polskiego ubezpieczyciela w ramach akceleratorów jest częścią szerszego programu skierowanego na współpracę ze startupami PZU Ready for Startups. Grupa PZU zaprasza do współpracy innowacyjne przedsiębiorstwa działające w trzech obszarach: wykorzystania dużych zbiorów danych, cyfryzacji procesów oraz nowych interakcji z klientami.

Dla startupów współpraca z PZU to szansa na pilotażowe wdrożenie w największej instytucji finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wsparcie w formie mentoringu kadry zarządzającej PZU oraz warsztatów realizowanych w ramach partnerskich akceleratorów– MIT Enterprise Forum CEE oraz RBL_Start.