Quantee inwestuje w badania naukowe nad sztuczną inteligencją do szacowania ryzyka i wyceny produktów ubezpieczeniowych

Dodane: 15.02.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Aktuariat, sztuczna inteligencja i InsurTech to trzy pojęcia, które z sukcesem łączy Quantee. Polski startup może pochwalić się dwoma osiągnięciami w ostatnich miesiącach.
Quantee, jako jeden z nielicznych startupów dostał się do piątej edycji prestiżowego programu akceleracyjnego Plug & Play w Monachium. Program trwał kilka miesięcy i przygotowywał innowacyjne firmy z rynku europejskiego do współpracy z największymi ubezpieczalniami i firmami reasekuracyjnymi. Partnerami programu jest szereg wiodących firm z sektora ubezpieczeń wliczając w to m.in. Generali, VIG czy Swiss Re.

4 miliony dotacji

Zespół aktuariuszy i programistów pozyskał ostatnio także 4 miliony złotych dotacji na rozwój swojego produktu stosującego algorytmy wyjaśnialnej sztucznej inteligencji w wycenie produktów ubezpieczeniowych oraz innych procesach ryzyka w departamentach aktuarialnych. Dzięki dodatkowym środkom prace badawcze i rozwojowe nad dalszym ulepszaniem produktu ActuAI znacznie przyspieszą i obejmą opracowanie autorskich algorytmów niedostępnych w innych rozwiązaniach na rynku.

– Jesteśmy w trakcie ekscytującej ale też trudnej drogi aby zrewolucjonizować procesy aktuarialne w firmach ubezpieczeniowych na całym świecie. Wstępne wyliczenia wskazują, że wdrożenie ActuAI pozwoli firmom ubezpieczeniowym uzyskać korzyści liczone w milionach euro dzięki większej precyzji modeli oraz automatyzacji – komentuje Dawid Kopczyk, CEO Quantee.

– Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami, zarówno na rynku polskim, jak również wśród ubezpieczycieli z Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii – dodaje Mateusz Gintrowski, Chief Growth Officer.

Quantee Sp. z o.o. jest pierwszą firmą w Europie oferującą wyspecjalizowane rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych z obszaru Actuarial Data Science. Quantee intensywnie rozwija również innowacyjną platformę ActuAI służącą do automatyzacji i poprawy efektywności procesów aktuarialnych i wyceny ubezpieczeń z wykorzystaniem uczenia maszynowego i wyjaśnialnej sztucznej inteligencji.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem