Quantee pozyskuje 3 mln złotych. W planach ekspansja na rynki brytyjski i hiszpański

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Quantee pozyskuje 3 mln złotych. W planach ekspansja na rynki brytyjski i hiszpański

Udostępnij:

Quantee, insurtech z obszaru wyceny produktów ubezpieczeniowych, pozyskał 3 miliony złotych w ramach rundy seed, którą przeprowadził fundusz Nunatak Capital z udziałem FundingBox Deep Tech Fund.

Zamknięta runda finansowania pozwoli na dalszy rozwój Quantee oraz ekspansje na rynki brytyjski i hiszpański, jak również na dalszy rozwój oprogramowania.

– Zdecydowaliśmy się zainwestować w Quantee, ponieważ widzimy unikalną okazję budowy wartości dzięki wykorzystaniu zaawansowanej analityki do dynamicznej wyceny ubezpieczeń. Już teraz duże wolumeny danych pozwalają na tworzenie bardziej elastycznej i spersonalizowanej oferty, co przekłada się na zmniejszony poziom ryzyka oraz poprawę efektywności ubezpieczycieli. Ten trend będzie postępował wraz z rozwojem możliwości pozyskiwania i przetwarzania coraz większej ilości danych, z korzyścią dla firm ubezpieczeniowych i ich klientów – mówi Piotr Ciżkowicz, partner zarządzający Nunatak Capital i Profesor w Szkole Głównej Handlowej.

Dzięki technologii Quantee firmy ubezpieczeniowe mogą lepiej wyceniać produkty, dostosowywać je do indywidualnych preferencji klientów i w pełni wykorzystać potencjał posiadanych danych w czasie rzeczywistym. Ubezpieczyciele przy wykorzystaniu platformy Quantee są w stanie skrócić czas wprowadzania zmian w taryfach oraz poprawić dokładność stosowanych modeli. W rezultacie firmy ubezpieczeniowe mogą zapewnić bardziej konkurencyjne ceny klientom, przy jednoczesnym zwiększeniu rentowności swojego portfela.

Początki i pierwsze pilotaże

Quantee zostało założone przez dwóch przedsiębiorców – Dawida Kopczyka i Mateusza Gintrowskiego. Dawid, CEO Quantee jest licencjonowanym aktuariuszem i przepracował wiele lat dla firm ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Polsce, zdobywając doświadczenie w obszarze wyceny i zarządzania ryzykiem. Mateusz natomiast posiada ponad 13 lat doświadczenia i ma na koncie wiele sukcesów w sprzedaży zaawansowanych rozwiązań informatycznych wiodących dostawców dla firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego.

W 2020 roku postanowili połączyć siły. Od tego czasu powstał produkt, a Quantee z sukcesem zrealizowało szereg pilotażowych projektów z firmami ubezpieczeniowymi oraz pozyskało pierwszych klientów korzystających komercyjnie z oprogramowania Quantee, w tym firmę DKV Seguros (Hiszpania) oraz InterRisk VIG (Polska).

– Byliśmy zaintrygowani unikalnym połączeniem kompetencji zespołu jak również dojrzałością produktu. Jako, że oprogramowanie do dynamicznej wyceny pozwala ubezpieczycielom nadążać za gwałtowanie zmieniającymi się uwarunkowaniami rynkowymi, widzimy ogromny potencjał aby Quantee stało się dla nich rozwiązaniem pierwszego wyboru – mówi Iwona Cymerman, partner zarządzająca FundingBox DeepTech Fund.