Quixey – trudne słowo, ale serwis ułatwia życie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Znajdź aplikację, która robi to czego potrzebujesz – tak w jednym zdaniu zostaje wyjaśniona idea startupu, który dzisiaj otrzymał 3,8 mln $.

Znajdź aplikację, która robi to czego potrzebujesz – tak w jednym zdaniu zostaje wyjaśniona idea startupu, który dzisiaj otrzymał 3,8 miliona dolarów w rundzie finansowania od U.S. Venture Partners, WI Harper Group oraz Web Investment Network.

Quixey to wyszukiwarka aplikacji, która przeszukuje nie tylko duże „app-sklepy”, ale sprawdza opinię forumowiczów oraz blogerów by szukającym, czyli nam, podać najlepsze rozwiązanie. Wyszukiwarka jest prosta w obsłudze, wyniki ukazują się wręcz błyskawicznie, a po kliknięciu na jeden z nich przenosimy się do podstrony, pokazującej nam opis, cenę, tweety oraz filmy czy artykuły opisujące funkcjonalność szukanej aplikacji. W pobliżu znajduje się również przycisk przenoszący nas do sklepu gdzie po uiszczeniu opłaty możemy pobrać aplikację na nasze urządzenie mobilne.

Startup zdobył już w przeszłości 400 tysięcy dolarów od Erica Schmidta z Innovation Endeavors, co daje łączną sumę 4,2 miliona dolarów dofinansowania projektu. Otrzymane fundusze mają być przeznaczone na usprawnienie serwisu, by wyszukiwane wyniki ukazywały się jeszcze szybciej wraz z pełniejszymi opisami i rekomendacjami internautów.

źródło: techcrunch.com, gigaom.com