Quora w wersji wideo. Tak w skrócie działa YAM

quora w wersji wideo tak w skrocie dziala yam
Udostępnij:
Jednym z najbardziej popularnych serwisów, którego użytkownicy mogą zadawać pytania i udzielać odpowiedzi jest Quora. Na podobnej zasadzie działa aplikacja YAM. Służy ona do rejestrowania krótkich filmików z pytaniami i odpowiedziami, za które autorzy dostają pieniądze.

– Prawdę mówiąc jest to nasze trzecie podejście do wideo aplikacji z „pytaniami i odpowiedziami” – pisze Michael Cho, współtwórca YAM. Poprzednie nie wypaliły, ale autorzy projektu nie porzucili pomysłu i nie zrezygnowali z jego realizacji. A ten przyszedł im do głowy, gdy trafili na popularną w Chinach audio aplikację Fenda. Jej twórcy opłacają użytkowników za zadawanie pytań rejestrowanych w formie wiadomości głosowych. 

– Bardzo spodobał się nam ten model – pisze Cho i dodaje, że go zaadoptowali i nieco przerobili. Tak w skrócie powstała aplikacja YAM. Służy ona do rejestrowania krótkich, około dwuminutowych filmików, gdzie internauci zadają pytania albo udzielają na nie odpowiedzi. W obu przypadkach dostają za to „wynagrodzenie”. 

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.