QValue, Vortune Equity i Crowdway.pl łączą siły

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

QValue, Vortune Equity i Crowdway.pl łączą siły

Udostępnij:

QValue SA, dom finansowy Vortune Equity i platforma crowdinvestingu Crowdway.pl stworzyły holding. Grupa, na której czele stanął nowy podmiot, Vortune Equity Group SA, będzie rozwijała ofertę produktów dla inwestorów i umożliwi biznesom pozyskanie kapitału na rozwój.

Transakcja włączenia do wspólnej struktury Vortune Equity Group trzech podmiotów działających na rynku inwestycyjnym została sfinalizowana. Skład holdingu zapewnia komplementarność produktów, a struktura stawia na transparentność, w tym zgodność z wymaganiami regulacyjnymi w Polsce i UE.

Krzysztof Sokalski, który stanął u steru holdingu, zaznacza, że konsolidacja umożliwi realizację wspólnej wizji rozwoju.

– Wspólnie udostępniamy szeroki zakres form pozyskiwania kapitału, a inwestorom wachlarz produktowy, od detalicznego crowdfundingu udziałowego, przez programy private equity, po instrumenty finansowe. Połączenie kompetencji spółek wchodzących w skład holdingu pod jednym dachem jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania klientów i inwestorów. W 2020 roku spodziewamy się dynamicznego wzrostu we wszystkich trzech obszarach naszego biznesu– powiedział prezesVortune Equity Group SA.

QValue SA  świadczy usługi dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych i nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego w oparciu o zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Jest również agentem firmy inwestycyjnej (AFI) Domu Maklerskiego QSecurities SA. Obecnie jej zespół tworzy ponad 170 doradców.

– Nasza oferta spełnia oczekiwania różnych grup inwestorów, zarówno początkujących, jak i profesjonalnych. Wartość kapitału zainwestowanego od 2014 roku w produkty dostępne w QValue przekroczyła 600 mln zł. W najbliższych miesiącach planujemy zwiększenie liczby doradców, rozwój oferty produktowej i otwarcie nowych placówek w całej Polsce – powiedział Michał Stanek, prezes QValue SA.

W skład grupy wszedł także dom finansowy Vortune Equity, który specjalizuje się w programach udziałowych realizowanych przez spółki operacyjne oraz spółki celowe w formie spółki z o. o. W jego portfelu znajdują się podmioty m.in. z sektora przemysłowego, produkcyjnego i nieruchomościowego.

– Łączymy dynamiczne biznesy z inwestorami w formule zarezerwowanej dotychczas dla podmiotów z segmentu private equity. Nasz model odpowiada na zainteresowanie ze strony otoczenia kapitałowego, kładąc nacisk na transparentność, bezpieczeństwo i elastyczność współpracy – mówi Krzysztof Sokalski, prezes Vortune Equity.

Trzecim filarem holdingu jest Crowdway.pl (crowdway.pl), jedna z najbardziej rozpoznawalnych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Na swoim koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i startupy, o łącznej wartości ponad 25 mln zł, w tym krajowe rekordy z markami Tenczynska Okovita, PINTA Barrel Brewing, Doctor Brew, Bivrost i Lovely.

Pokazaliśmy, że możliwe jest zrealizowanie kampanii emitentów biznesowych w górnych, dopuszczonych przepisami rejestrach, czyli do 1 mln euro. Pierwsze i drugie miejsce na podium wartości zbiórek w polskim crowdfundingu udziałowym w 2019 roku należało do Crowdway. Baza naszych inwestorów wzrosła w tym czasie dziesięciokrotnie. Mariaż z Vortune Equity Group otwiera nowe możliwości w zakresie wolumenu i wartości kampanii, ale także przyniesie efekty synergii, z których skorzystają emitenci i inwestorzy wszystkich członków holdingu – podsumował właściciel Crowdway, Jakub Niestrój.