R1NG.pl pozyskał inwestorów w telewizyjnym show Dragons’ Den

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

R1NG.pl – serwis internetowy oferujący teleturnieje online, w których gra się o prawdziwe pieniądze, pozyskał inwestorów dzięki udziałowi w telewizyjnym programie „Dragons’ Den – Jak Zostać Milionerem”. W zamian za 50% udziałów projekt ma otrzymać 350 tys. zł inwestycji.

R1NG.pl – serwis internetowy oferujący teleturnieje online, w których gra się o prawdziwe pieniądze, pozyskał inwestorów dzięki udziałowi w telewizyjnym programie „Dragons’ Den – Jak Zostać Milionerem”. W zamian za 50% udziałów projekt ma otrzymać 350 tys. zł inwestycji.

„Dragons’ Den – jak zostać milionerem” to polska wersja międzynarodowego przeboju telewizyjnego obecnego w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Formuła programu polega na tym, że piątka inwestorów w zamian za udziały w firmie jest gotowa zainwestować w nowe pomysły i idee, które prezentują uczestnicy. W wyemitowanym 20 marca 2011 odcinku III programu pojawili się przedstawiciele serwisu www.r1ng.pl.

R1NG.pl umożliwia zmierzenie się z innymi graczami w różnorodnych turniejach wiedzy. Turnieje odbywają się na pieniądze. Na wygraną składają się stawki wniesione przez poszczególnych uczestników turnieju.

W rozwój serwisu postanowiła zainwestować aż czwórka jurorów – Krzysztof Golonka (Xevin Investments), Maciej Kaczmarski (Krajowy Rejestr Długów), Marian Owerko (Bakalland) oraz Grzegorz Hajdarowicz (GREMI).

O krótki komentarz poprosiliśmy Tomasza Niegockiego – Menadżera Projektu R1NG.

Na jaką propozycję od inwestorów liczyliście Państwo zgłaszając się do programu. Jak ma się ona do tego, co udało się wynegocjować?

Nasza propozycja na wejściu to 20% udziałów za 350 000 zł. Nasze negocjacje stanęły na poziomie 50% udziałów za 350 000 zł. Zostało to głównie podyktowane tym, że zainteresowani byli aż 4 jurorzy. Know-how, kontakty i możliwości wniesione przez nich dodatkowo dadzą jeszcze większy efekt niż potencjalne pieniądze.

[AKTUALIZACJA, 22.03.11:] Chcielibyśmy jeszcze dodać, że jeśli zrealizujemy nasze plany i spełnimy założenia, udział inwestorów zejdzie do poziomu 20% – zgodnie z ustaleniami przedstawionymi w programie.

Na co zostaną przeznaczone zdobyte fundusze?

Ciężko w kilku słowach odpowiedzieć na to pytanie. Pomysłów jest dużo, a plan inwestycji jest na kilkadziesiąt stron w Wordzie. Główne to: stworzeniu platformy z grami zręcznościowymi i logicznymi, wyjście na rynki zagraniczne, stworzenie wersji mobilnej serwisu, stworzenie całkiem nowej aplikacji na Facebooka, nowa strona główna i mechanizmy z nią związane itd. Część inwestycji zostanie również przeznaczona na marketing.

Dlaczego zgłosiliście się Państwo do Dragons’ Den? W czym ten sposób na zdobycie inwestora jest lepszy od innych?

Zgłosiliśmy się z kilku powodów. Po pierwsze jest to bardzo fajna reklama naszego serwisu. Wczoraj zanotowaliśmy gigantyczną ilość unikalnych wejść oraz rejestracji. Drugim powodem niewątpliwie było zdobycie pieniędzy na inwestycję. Czy lepsze to nie wiem, ale na pewno dużo szybsze niż normalnie. Dlatego polecamy wszystkim chętnym udział w tym programie.

Niebawem przygotujemy obszerniejszy wywiad z twórcami R1NG. Tym czasem, tych wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć programu w telewizji, zachęcamy do obejrzenia filmów zamieszczonych w serwisie You Tube.