Rada jurorów wybrała nominowanych do Ekomersów

Dodane: 12.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ekomersy to pierwsze w Polsce wyróżnienia dla produktów i usług w branży e- commerce, które zwróciły uwagę ekspertów i ludzi mediów. Znana jest długo oczekiwana lista nominowanych, którzy będą teraz rywalizować o uznanie Internautów.

Ekomersy to pierwsze w Polsce wyróżnienia dla produktów i usług w branży e- commerce, które zwróciły uwagę ekspertów i ludzi mediów. Znana jest długo oczekiwana lista nominowanych, którzy będą teraz rywalizować o uznanie Internautów.

Ideą Ekomersów jest wyłonienie tych marek, które ciągle udoskonalają swoje produkty i wsłuchując się w głosy konsumentów, przyczyniają się do rozwoju rynku e-commerce. Przyznanie wyróżnień z pewnością wystawi na próbę dojrzałość branży, która należy do najmłodszych i jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi gospodarki.

Ekomersy zostaną przyznane w pięciu kategoriach, wśród nominowanych znaleźli się:

 • Najlepsza platforma sklepowa: Best.net, IAI-Shop.com, Selly, Shoper, i-sklep
 • Operator logistyczny roku: inPost, Statkiem.pl, KurJerzy.pl, Arvato, DPD
 • Najlepszy system płatności: Transferuj, PayU, PayLane, YetiPay, Przelewy24
 • Debiut roku 2012: Brand24, Lookmash, SHOWROOM, Dontpay, Clauzula.pl
 • Narzędzie wspierające komunikację e-sklepu: GetResponse, SMSAPI, FreshMail, Fanpoint, Brand24
 • Wbrew początkowym zapowiedziom, zdecydowano, że w tym roku nie zostaną przyznane nominacje w kategorii Osobowość Roku. Organizator podjął taką decyzję po rozpatrzeniu zgłoszeń oraz obradach Jury.

  – Uważamy, że wyróżnienie w kategorii Osobowość Roku należy się osobie, która hiper aktywnie działa na rzecz rozwoju całego polskiego e-commerce nie skupiając się jedynie na sferze stricte zawodowej. Polska branża e-commerce ma z pewnością swoich bohaterów, jednak biorąc pod uwagę nadesłane zgłoszenia, wynik obrad Jurorów nie czujemy abyśmy mogli podczas tej edycji Ekomersów wskazać nominacje oddające ideę tej kategorii – uważa Dorota Szymanowska, Menedżer Projektu Ekomersy.

  Laureaci będą wybierani przez internautów (50% głosów) oraz w dalszym ciągu przez Jury (50% głosów), w którego skład zostali zaproszeni m.in: Paweł Tkaczyk, Artur Kurasiński, Tomasz Boguszewicz, Jacek Gadzinowski, Kinga Szewczyk czy Piotr Majewski. Głosowanie potrwa od 12 września do 12 października 2012. Swój głos w poszczególnych kategoriach będzie można oddać na stronie www.ekomersy.pl.

  Gala konkursowa wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 24 października 2012, podczas III Targów eHandlu we Wrocławiu, na której wystawi się ponad 100 marek i które odwiedzi ponad 1500 osób związanych z ehandlem.

  Organizatorem obu wydarzeń jest Fundacja Polak 2.0, która od kilku lat prowadzi działania integracyjne związane z branżą ehandlu Jest również organizatorem warsztatów “Kobieta w biznesie”, a także cenionych w branży otwartych spotkań ShopCamp.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem