Rafał Brzoska chce nawiązać współpracę z Uberem

Dodane: 19.05.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Prezes grupy Integer.pl opublikował na facebookowym profilu wpis, w którym rozważa podjęcie współpracy z Uberem. Gdyby doszła ona do skutku, paczki miałyby docierać do klientów w ciągu jednego dnia.

Liczący się na rynku partnerzy biznesowi

W jednym z ostatnich wpisów, które opublikował Rafał Brzoska na Facebooku wynika, że właściciel sieci paczkomatów planuje zbudować wraz z firmą Uber system, dzięki któremu przesyłki docierałby do klientów nawet tego samego dnia. Zamieszczony przez polskiego przedsiębiorcę post na popularnym portalu społecznościowy jest odpowiedzią na nieoficjalne informacje jakie obiegły świat w związku z planami rozwojowymi Ubera.

Zagraniczne źródła donoszą, że spółka zajmująca się przewozem osób rozważa wzbogacenie swojej oferty o dostarczanie paczek do klientów, którzy nabyli towary korzystając ze sklepów internetowych. Wówczas kierowcy przewożąc pasażerów, jednocześnie doręczaliby zakupione produkty do konsumentów, którzy znajdują się na trasie przewoźnika. Wiadomo również, że zamawiane artykuły miałby docierać do kupującego w ciągu tego samego dnia.

Dostawa w kilka minut do paczkomatów

Idea błyskawicznych dostaw spodobała się Rafałowi Brzosce, który dostrzegł w Uberze partnera biznesowego. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl prezes Integera wyjaśnił, że gdyby współpraca doszła do skutku, to na zamówienie klientów paczki nawet w ciągu kilku minut mogłyby być kierowane bezpośrednio do nich albo do wskazanych paczkomatów.

Wspólna realizacja przedsięwzięcia zdaje się być realna. W tej samej rozmowie właściciel InPostu stwierdził, że zespół stojący za Uberem również dostrzegł potencjał w projekcie i pojawiła się myśl, aby razem wdrożyć w życie koncepcję, która póki co jest w fazie zalążka. Gdyby jednak doszło do połączenia sił InPostu z Uberem, to wówczas usługa byłaby dostępna w pierwszej kolejności w Warszawie i Krakowie, gdzie dotychczas przewoźnik oferuje swoje rozwiązania. 

fot. materiały prasowe

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem