Rafał Brzoska zainwestuje w startup tworzący zamiennik mięsa

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rafał Brzoska zainwestuje w startup tworzący zamiennik mięsa

Udostępnij:

Rafał Brzoska i Marian Owerko łączą Bakalland z Purellą i tworzą koncern FoodWell, który ma stworzyć roślinny zamiennik mięsa.
Fot: W.Kadziolka InPost – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71957139

„Mięso roślinne”

Jak podaje Forbes Rafał Brzoska i Marian Owerko – CEO FoodWell rozwijają nową spółkę na bazie Bakallandu i Purelli. Firma ma utorować drogę do inwestycji w tzw. roślinne mięso, czyli po prostu wegański zamiennik.

Rozwój nowej spółki ma przynieśćjej ponad miliard złotych przychodów w 2026 r. Jeszcze w 2021 r. Bakalland mógł pochwalić się 435 mln zł przychodów i 4,8 mln zł zysku netto.

Połączenie Bakallandu i Purelli możliwe jest dzięki CEO InPostu – Rafałowi Brzosce, który wykupił większościowe udziały w Bakallandzie w 2021 r.

Wegańskie mięso z Polski

Obecnie Marian Owerko i Rafał Brzoska posiadają 95% udziałów w spółce FoodWell. Jak podaje firma – początkowo wegańskie, roślinne mięso będzie produkowane za granicą. Jednak docelowo zakłady produkcyjne mają się znaleźć w Białymstoku, Janowie Lubelskim i Włocławku.

Według CEO InPostu przekroczenie przychodu miliarda zł w 2026 r. będzie „pierwszym przystankiem”. Brzoska w rozmowie z Forbesem stwierdza, że widzi olbrzymi potencjał wzrostu i perspektywy rozwoju nowej spółki.