Rafał Plutecki odchodzi z Campusu Google

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Po 3 latach Rafał Plutecki odchodzi z Campusu Google, gdzie odpowiadał za zarządzanie oraz współpracę polskiej i środkowoeuropejskiej społeczności startupowej. Szuka następcy.

Na zdjęciu: Rafał Plutecki, szef Google Campus Warsaw | fot. materiały prasowe

Rafał Plutecki, pełniący od 2015 roku funkcję szefa Campusu Warsaw, poinformował na Twitterze o zakończeniu swojej misji oraz o rozpoczęciu poszukiwań zastępcy:

Mission Accomplished! It’s already 3 years since @CampusWarsaw opened its doors for startups! With 15000+ members and 1000+ new jobs created, now we are looking for the new Head of Campus – maybe it’s you? https://t.co/Ax3QMIAZXk&

— Rafal Plutecki (@rplutecki) 6 sierpnia 2018

Funkcję Head od Campus Rafał Plutecki będzie pełnił do października br.

– Campus Warsaw w tym roku obchodzi swoje trzecie urodziny. W tym czasie udało się nam stworzyć wyjątkową przestrzeń pracy, spotkań i wymiany pomysłów dla młodych przedsiębiorców z całej Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu tych 3 lat społeczność Campus Warsaw rozrosła się do ponad 15 tysięcy członków. Startupy zrzeszone w Campusie utworzyły ponad 1000 nowych miejsc pracy i zebrały prawie 60 milionów złotych finansowania. Tylko w ubiegłym roku w naszej siedzibie na warszawskiej Pradze odbyło się 400 wydarzeń w których udział wzięło 22 tysięcy uczestników – obecnych i przyszłych przedsiębiorców, twórców innowacyjnych firm – podsumowuje działalność Rafał Plutecki, Szef Campus Warsaw.

– Jesteśmy niezwykle dumni ze wsparcia, jakie Google oferuje polskim startupom i z efektów 3 lat działalności Campusu. Dla mnie to także pełna realizacja celów jakie sobie stawialiśmy kiedy w 2015 roku powierzono mi zadanie otwarcia Campus Warsaw i stworzenia w nim najlepszych warunków do rozwoju przedsiębiorczości technologicznej w Polsce. Teraz przyszedł czas na nowe cele i kolejne etapy rozwoju – dlatego szukamy nowego Szefa Campus Warsaw – dodaje Plutecki.

Plutecki jest związany ze sceną startupową od 1994 roku. Założył i zarządzał Internet Technologies, jedną z pierwszych polskich firm internetowych. Był partnerem zarządzającym w funduszu VC Innofund i dyrektorem regionalnym w Infopraca, serwisie online dla poszukujących pracy, należącym do barcelońskiego inkubatora Grupo Intercom. Stworzył Tempo, firmę zajmującą się mikroubezpieczeniami. Jako anioł biznesu doradza innym firmom. Ma tytuł BS z administracji biznesowej na Uniwersytecie Delaware. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem