Rafał Plutecki szefem warszawskiego Campusu Google. Sprowadzi do Polski najlepsze programy akceleracji

Dodane: 26.08.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Rafał Plutecki, założyciel Internet Technologies, został szefem warszawskiego Campusu Google. Polak będzie zarządzał kampusem oraz współpracą polskiej i środkowoeuropejskiej społeczności startupowej. Przedsiębiorca zapowiedział, że sprowadzi w rodzime strony najlepsze programy akceleracji.

Od 21 lat na scenie startupowej. Teraz pokieruje warszawskim Campusem Google

Pod koniec roku w budynku warszawskiego Centrum Praskie Koneser powstanie Campus Google, nowoczesny ośrodek dedykowany właścicielom technologicznych startupów. Będzie to miejsce działające podobnie jak inkubatory przedsiębiorczości. Odwiedzający je biznesmani znajdą tam przestrzeń do pracy, współpracowników oraz wsparcie doświadczonych mentorów, którzy pomogą im rozwijać projekty.

Na zdjęciu Centrum Praskie Koneser | fot. wikipedia.orgCC by 3.0

Mimo że do otwarcia warszawskiego Campusu Google pozostało jeszcze kilka miesięcy to wiemy, kto będzie nim zarządzał. Na szefa inkubatora przedsiębiorczości należącego do amerykańskiego giganta został wybrany Rafał Plutecki. Polak od dwudziestu jeden lat jest związany ze sceną startupową. W tym czasie był zaangażowany w rozwój kilku projektów. Do tych najbardziej znanych należą uruchomienie Internet Technologies, jednej z pierwszych firm internetowych w Polsce oraz Tempo, spółki zajmującej się mikro ubezpieczeniami. Ponadto przedsiębiorca zajmował funkcję partnera zarządzającego w funduszu venture capital Innfound.

Polacy mają wiele do zaoferowania światu

Zdaje się więc, że Plutecki jest dobrze przygotowany do tego, aby objąć stanowisko szefa warszawskiego Campusu Google. Będzie on odpowiedzialny m.in. za zarządzanie kampusem oraz polską i środkowoeuropejską społecznością startupową. Przedsiębiorca zapowiedział, że zamierza sprowadzić w rodzime strony najlepsze programy akceleracji w tym Campus for Moms, Campus Exchange i Industry Connect. Plutecki liczy, że dzięki temu w Polsce zacznie powstawać coraz więcej innowacyjnych startupów.

Ponadto pojawienie się Campusu Google w Warszawie jest szansą dla polskich przedsiębiorców na to, żeby rozwijane przez nich projekty zaistniały na arenie międzynarodowej i zdobyły uznanie inwestorów. Zdaniem Pluteckiego mamy im wiele do zaoferowania. W rozmowie z Mary Grove, szefem Google for Entrepreneurs, przedsiębiorca powiedział, że jesteśmy przede wszystkim utalentowani i ambitni. Wierzymy wobec tego, że nasze mocne strony zostaną docenione również przez środowisko międzynarodowe.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem