Rahim Blak inwestuje 250 tys. złotych w Magnetiqa

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Rahim Blak inwestuje 250 tys. złotych w Magnetiqa

Udostępnij:

Firma Sapiency, której właścicielem jest Rahim Blak zainwestowała w ekologiczny startup Magnetiqa. Biznesemen tym samym przejął 5 proc. udziałów w spółce w zamian za 250 tys. złotych.

Magnetiqa to spółka technologiczna, która (jak czytamy na stronie), rozwija własną technologię elektrostymulacji nasion i roślin, która wspomaga procesy fotosyntezy oraz pomaga w reakcjach chemicznych komórek roślin. Zespół wykorzystuje do tego pola elektromagnetyczne, ultradźwiękowe i elektrostatyczne.

Mówiąc inaczej dzięki rozwiązaniu, które stworzyli młodzi inżynierowie w przyszłości będziemy mogli zbierać większe plony, odporne na susze i niewymagające tak dużych nakładów chemicznych środków. Według obecnych badań firmy ich rozwiązanie pozwala na skrócenie okresu wegetacji nawet do 20 proc., stworzyć rośliny nawet o 50 proc. odporniejsze na suszę i w 99 proc. wyeliminować opryski.

Rahim Blak: będę inwestorem, jakiego sam chciałem mieć

– Hubert i Dominik Mrozek to młodzi naukowcy i pasjonaci, którzy nie myślą tylko o zarabianiu, ale tworzeniu innowacji na skalę światową w garażu. Chcą walczyć z głodem i suszą. Myślę sobie, skąd w młodych ludziach taka potrzeba? Pokazują mi kuchenkę mikrofalową przerobioną na urządzenie przyspieszające proces wegetacji roślin. To jest ważne, a chłopaki może są geniuszami!? – napisał na swoim profilu Facebookowym Rahim Blak, informując w tym samym wpisie, że jego firma przekazała młodym przedsiębiorcom 250 tys. złotych w zamian za 5 proc. udziałów.

Jak czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl Rahim Blak zapowiedział, że będzie takim inwestorem, jakiego sam chciał mieć, ale nigdy nie znalazłem. Szybkiego, bo czas to pieniądz, bez biurokracji, pazerności, biznesplanów, nastawiony na produkt i misję, a pieniądze są na końcu, bo jak dostarczą wartość, to świat ich wynagrodzi.

– Rahim na pierwszym spotkaniu stwierdził, że gdybym czas poświęcony na poszukiwanie inwestorów wykorzystał do pracy nad urządzeniem. Dziś miałbym jeszcze lepszy produkt. To mnie w zasadzie przekonało. Doskonale rozumiał nasze potrzeby i uwierzył w nas i naszą misję walki z głodem oraz suszą – komentuje Hubert Mrozek, jeden z twórców startupu Magnetiqa.

Rahim Blak nie wyklucza, że w przyszłości będzie chciał mocniej zaangażować się w projekt, a ogłoszona właśnie inwestycja, to nie jest jego ostatnie słowo w kwestii tego projektu.