Rahim Blak inwestuje w Oxytree. Startup zajmuje się dystrybucją sadzonek szybko rosnących drzew

Dodane: 12.05.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Oxytree to startup, który do tej pory zajmował się dystrybucją sadzonek szybko rosnących drzew. Wkrótce jednak skupi się także na sadzeniu własnych plantacji. Będzie to możliwe dzięki środkom, które w spółkę zainwestował Rahim Blak, obejmując w niej 35% udziałów.

– Zakochałem się w tym przedsięwzięciu, zawsze chciałem stokenizować drzewa, ale postanowiłem zaangażować się jeszcze bardziej, kupując 35% udziałów firmy Oxytree, nad którą powołaliśmy parasolową markę Lasy Tlenowe S.A. – mówi Rahim Blak.

Inwestor zaangażuje się w projekt także operacyjnie, a jego holding Sapiency Venture Builder zapewni synergię z innymi działami jego firmy, które pozwolą na szybszy rozwój zarówno w pozyskiwaniu gruntów do plantacji (dzięki współpracy z firmą Copernic), jak i kapitału (dzięki tokenizacji na platformie mosaico)

– Teraz przyszedł czas na skalowanie tego modelu biznesowego, który daje ogromny potencjał w handlu drewnem, jak i zielonymi certyfikatami. Zamierzam wspierać go w pozyskiwaniu kapitału poprzez tokenizację na platformie mosaico, jak i zwiększenie ilości plantacji poprzez dzierżawę około 500 Ha ziemi do końca 2023 roku we współpracy z firmą Copernic – mówi Rahim Blak.