Rahoituskone.fi – znajdź sobie inwestora

Dodane: 20.07.2011

Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Fiński projekt dwóch studentów ma szanse ułatwić życie wszystkim przedsiębiorcom szukającym finansowania swoich pomysłów.

Fiński projekt dwóch studentów ma szanse ułatwić życie wszystkim przedsiębiorcom szukającym finansowania swoich pomysłów.

Rahoituskone.fi to startup zrodzony w głowach studentów, który poszukiwali informacji związanych z możliwościami pozyskania finansowania przez młode firmy. Dwa miesiące pracy zaowocowały bazą ponad 100 podmiotów zajmujących się finansowaniem działalności startupów. W bazie znalazły się instytucje państwowe i prywatne, jak również fińscy aniołowie biznesu. Wyniki poszukiwań posłużyły do stworzenia wyszukiwarki pozwalającej na łatwe wyszukiwanie jak najbardziej odpowiednich inwestorów.

Użytkownicy mają możliwość wyszukiwania sponsorów po kwotach inwestycji, rodzaju inwestycji oraz charakterze instytucji finansującej. Dodatkowym plusem są informacje dotyczące oczekiwań inwestora w zamian za dofinansowanie.

Współzałożyciel projektu – Fredrik Teir, zdradził, że największym problemem w stworzeniu Rahoituskone.fi było zbudowanie bazy danych. Zbieranie danych wymagało czasochłonnego researchu i bezpośrednich kontaktów z instytucjami, które początkowo odmawiały współpracy. Obecna wersja projektu stanowi tylko przegląd możliwości finansowania w Finlandii, a Teir zapowiedział już pracę nad dalszym rozwojem Rahoituskone.

W najbliższych planach usprawnienia wyszukiwarki jest rozbudowa części bazy danych związanej z aniołami biznesu. Na obecną chwilę w sieci można znaleźć około 330 fińskich aniołów biznesu. Teir uważa, że ich rzeczywista liczba oscyluje w granicach 1000-2000.

Wyszukiwarka jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla wszystkich przedsiębiorców oraz pomysłodawców projektów szukających dofinansowania. Pozwala na przemyślane poszukiwania przyszłego partnera biznesowego. Rahoituskone.fi jest bardzo praktycznym narzędziem. Liczymy, że wkrótce usłyszymy o jego ekspansji na inne kraje.

źródło: arcticstartup.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem