Rallyteam pomoże zatrzymać utalentowanych pracowników. Właśnie pozyskało ponad 8 mln dolarów

Dodane: 03.11.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Odejście utalentowanych pracowników może drogo kosztować firmę. Zdają sobie z tego sprawę twórcy platformy Rallyteam, którzy pozyskali właśnie 8,6 mln dolarów. Przeznaczą te pieniądze na rozwój narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi.

fot. pexels.com

Zatrzymać najlepszych

– Zastępowanie byłych pracowników nowymi jest jednym z największych wyzwań, przed którym stoją dzisiejsi pracodawcy. Główną przyczyną tego jest niemożność rozwoju – mówi dyrektor generalny Rallyteam David Somers. Jego zdaniem, nowoczesne organizacje rozumieją jednak jak ogromną wartość dla firmy niosą utalentowani pracownicy i zaczynają wkładać tyle samo wysiłku w ich rozwój, co w ich pozyskanie.

Okazuje się bowiem, że w Stanach Zjednoczonych zjawisko rotacji pracowników przybiera na sile. Ponoć jeden na trzech pracowników myśli o odejściu z firmy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a wdrożenie nowej osoby jest drogie. Przedstawiciele Rallyteam tłumaczą, że zastąpienie kimś nowym wysoko wykwalifikowanego lub wyspecjalizowanego pracownika kosztuje aż 400 procent jego rocznej pensji. Warto więc zatrzymać go w firmie.

Odpowiedni ludzie  

Właśnie tym problemem zajmuje się amerykański startup, który pozyskał w tej rundzie finansowania 8,6 milion dolarów. – Dbając o najcenniejsze zasoby, o twoich ludzi, kluczowe jest, aby sprzyjać rozwojowi talentów niezależnie od wielkości firmy. Rallyteam oferuje inteligentną platformę, która zapewnia inteligentne rozwiązanie, co z kolei przynosi korzyści firmom i pracownikom – mówi Sean Jacobsohn z Norwest Venture Partners.

Narzędzie pozwala szefostwu lepiej zrozumieć potencjał ich podwładnych oraz przydzielić ich do odpowiednich zadań i projektów na podstawie doświadczenia, umiejętności i predyspozycji jakimi mogą się pochwalić. Oprócz tego mierzy postępy w realizacji projektów i informuje czy zasoby ludzkie wykorzystywane są w najbardziej efektywny sposób, dzięki czemu pracownicy mają poczuć się spełnieni wykonując obowiązki.

Test

Przedstawiciele Rallyteam chwalą się, że ich rozwiązanie wdrożyła platforma e-commerce eBay w czterech oddziałach w Ameryce Północnej i Europie, aby zobaczyć jak za pośrednictwem narzędzia podopieczni zarządzają swoją karierą. Podczas pierwszej fazy testów okazało się, że zaangażowanie pracowników wzrosło o 30 procent, a 98 procent ankietowanych użytkowników poleciłoby to narzędzie swoim współpracownikom.

– Współpraca z Rallyteam pozwala nam globalnie tworzyć „wewnętrzny rynek talentów”. Dzięki „rynkowi doświadczeń” możemy dopasować do projektów odpowiednie osoby, co z kolei daje pracownikom szanse rozwoju ich umiejętności i w efekcie, korzystają na tym nasi podopieczni i eBay – mówi Christine Landon, odpowiedzialna w eBay za rozwój talentów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem