Ranking najbardziej ekologicznych celebrytów

ranking najbardziej ekologicznych celebrytow
Udostępnij:
Firma Clearitwaste.co.uk przeanalizowała, którzy światowi celebryci najmocniej przyczyniają się do wali z kryzysem globalnym. Elon Musk, Greta Thunberg, Leonardo DiCaprio, a może Barack Obama – jak myślicie kto z nich jest najbardziej proekologiczny?

Greta Thunberg, Elon Musk, Barack Obama, Emma Watson to tylko przykłady celebrytów, którzy są uważani za osoby, które maja realny wpływ na społeczeństwo w zakresie kryzysu klimatycznego. To właśnie w tych nazwiskach upatruje się osoby, które mogą pozytywnie wpłynąć na działanie ludzi. Firma Clearitwaste.co.uk zapytała 1600 osób o to, który celebryta ich zdaniem ma największy wpływ na społeczeństwo.

Jak się okazało według respondentów największy wpływ na społeczeństwo w zakresie ochrony środowiska ma David Attenborough. Brytyjczyk znany jest z wielu publikacji oraz filmów dokumentalnych związanych z tematyka przyrodniczą. Attenborough od lat mówi o tym co może się stać, jeśli już teraz nie zaczniemy przeciwdziałać degradacji środowiska.

Druga osobą, według badanych, która przyczynia się do ruchu proekologicznego jest Elon Musk. Co ciekawe nie jest od tradycyjnym celebrytą, a rozgłos zapewniła mu jego działalność biznesowa. Nie powinna jednak dziwić jego wysoka pozycja w tym rankingu, ponieważ to właśnie jego flagowy projekt, czyli samochód elektryczny Tesla, przyczynił się do promocji elektromobilności.

Na trzecim miejscu natomiast znalazł się amerykański astrofizyk Neil deGrasse Tyson. Jest on jednym z najbardziej znanych popularyzatorów nauki. Na kolejnych miejscach znaleźli się:

  • Sam Bill Gates
  • Greta Thunberg
  • Leonardo DiCaprio
  • Oprah Winfrey
  • Barack Obama

Ranking zielonych miliarderów

Działania ekologiczne w obliczu kryzysu klimatycznego są bardzo ważne. Dlatego piszemy o nich coraz częściej. Jednocześnie coraz popularniejsze staja się różnego rodzaju rankingi, które przedstawiają osoby i firmy, które najmocniej działają w obszarze ekologicznym. Całkiem niedawno pisaliśmy o podobnym rankingu, w którym wzięto pod lupę miliarderów.

Agencja prasowa Bloomberg przygotowała listę zielonych miliarderów. Przeanalizowano w nim osoby, które zbiły największy majątek na usługach i produktach ekologicznych. Jak się okazało najwięcej „zielonym majątków” należy do osób pochodzących z Chin.

W sumie na liście pojawiło się 10 nazwisk. Wszyscy wymienieni zarobili wspólnie 61 mld dolarów (stan na koniec 2019 roku). Jak się okazuje ekologia nie jest jedynie modnym hasłem, ale można na niej również nieźle zarobić. I piszemy to bez negatywnego podtekstu. Im więcej naukowców i inżynierów będzie szukać dla siebie niszy w tej branży, tym szybciej będzie ona się rozwijać, czyniąc nasze środowisko lepszym.

Przeczytaj również: Ranking zielonych miliarderów, którzy dorobili się na walce ze zmianami klimatu