Ranking najwyżej wycenianych startupów na świecie. Na pierwszym miejscu właściciel TikToka

Dodane: 04.06.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Według analityków CB Insights, właściciel TikToka, chińska firma AI Bytedance jest najwyżej wycenianym startupem na świecie. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 75 miliardów dolarów.
Jak podaje serwis statista.com, drugi na liście, pod względem wartości, startup również pochodzi z Chin, to serwis Didi wyceniony na 56 miliardów dolarów.

Amerykańskie przedsiębiorstwa stanowią obecnie tylko 40 proc. pierwszej dziesiątki, co oznacza 60 proc. spadek w stosunku do poprzedniego roku, kiedy Juul Labs i WeWork znajdowały się w pierwszej dziesiątce. Pozostałe cztery amerykańskie startupy, Stripe, Airbnb, Space X i Epic Games (które utrzymały się w pierwszej dziesiątce) wycenione są na 15-36 mld dolarów. Firma Fintech Stripe jest również jedną z najszybciej rozwijających się firm na tej liście, od ostatniego zestawienia zwiększyła swoją wycenę z 22,5 mld dolarów do 36 mld dolarów.

24 firmy w rankingu zostały wycenione na co najmniej 10 miliardów dolarów. Według CB Insights w maju 2020 roku na świecie było ponad 400 startupów jednorożców (firmy wycenione na 1 mld dolarów lub więcej).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem