Rapael Smart Glove wyselekcjonowana do CES Innovation Awards Honoree 2017

Dodane: 22.11.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Inteligentna rękawiczka Rapael przeznaczona do rehabilitacji ręki po udarze mózgu otrzymała prestiżowe wyróżnienie „CES Innovations Awards Honoree 2017”, w kategorii fitness, sport oraz biotech. Urządzenie zostanie zaprezentowane na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.

VR i AI trendami technologicznymi w 2017 

Najnowsza edycja CES, która jak co roku wyznaczy trendy na rynku innowacji w 2017 roku, skupi się w dużej mierze wokół nowości związanych z : transportem (drony, samosterujące samochody), interfejsami człowiek-maszyna możliwymi między innymi dzięki rzeczywistości wirtualnej (VR), inteligentnymi urządzeniami w sektorze zdrowia, odzieży oraz gospodarstw domowych, a także ze sztuczną inteligencją (AI).  

Inteligentna rękawiczka, RAPAEL Smart Glove, wpisuje się w trzy z powyższych trendów. Jest to urządzenie medyczne z systemem o biologicznym sprzężeniu zwrotnym, które składa się z wyposażonej w czujniki rękawicy oraz oprogramowania komputerowego (AI). Rapael Smart Glove wykorzystuje się w rehabilitacji pacjentów po wylewie. W ramach terapii, pacjent zakłada rękawiczkę połączoną, dzięki technologii Bluetooth, z oprogramowaniem, które proponuje mu szeroki wybór terapeutycznych gier komputerowych. 

Gry są symulacją czynności z codziennego życia i pozwalają na wirtualną manipulację przedmiotów: podnoszenie, ściskanie, chwytanie w locie, itd. Pacjent gra pod ścisłą kontrolą terapeuty, który ustala indywidualny planning w zależności od celów terapeutycznych i zgodnie z postępem lub zmęczeniem pacjenta. Nowe gry odzwierciedlające trendy w grach komercyjnych i są dodawane do systemu regularnie co trzy miesiące. 

Według badań naukowych opublikowanych niedawno w Korei, łączona terapia przy udziale Rapael Smart Glove i rehabilitacji klasycznej, okazują się dużo bardziej skuteczne niż jedynie odizolowana rehabilitacja konwencjonalna. 

Rękawiczka w leasingu do ćwiczeń w domu 

Technologia ta może być przydatna w szczególności dla pacjentów, którzy zakończyli szpitalną rehabilitację i są z powrotem w domu. Często wydaje im się, że nic wiecej zrobić się nie da, co jest błędnym rozumowaniem. 

W Stanach Zjednoczonych rehabilitacja Rapael Smart Glove jest już dostępna w formie leasingu. Chorzy po wylewie mogą wypożyczyć rękawiczkę w cenie 99 dolarów miesięcznie, co pozwala im pracować codziennie nad odzyskaniem mobilności dłoni i ramienia w domu, będąc jednoczesnie pod nadzorem rehabilitanta. 

„Naszym celem jest pomóc wszystkim pacjentom po wylewie, tak aby mogli korzystać z wysokiej jakości leczenia niezależnie od ich sytuacji ekonomicznej lub miejsca zamieszkania. Liczymy, że dzięki rozwiazaniu Rapael poprawi się jakość ich życia. Jesteśmy zaszczyceni znaleźć się na liście największych inowacji technologicznych, wytypowanych przez CES. Cieszymy się, że zaprezentujemy nasz produkt szerokiej publiczności na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w styczniu. ” podkreśla Ho Young Ban, założyciel i CEO południowo-koreańskiej startupu Neofect, która ma już przedstawicielstwo w Polsce. 

CES Innovation Awards to coroczny konkurs, który od 1976 roku, w ramach targów międzynarodowych CES, przedstawia najbardziej obiecujące innowacje technologiczne w 28 kategoriach. Konkurs jest sponsorowany przez Consumer Technology Association (CEA), producenta CES 2017. Nagrody Best of Innovation Award zostaną przyznane w styczniu dla najwyżej ocenionych produktów, w każdej z 28 kategorii, w oparciu o ich innowacyjność, aspekt estetyczny, unikalność i wartość dla użytkownika.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem