Raport „50 Kobiet Biznesu” magazynu „Businesswoman & life” jest już dostępny

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Raport „50 Kobiet Biznesu” magazynu „Businesswoman & life” jest już dostępny

Udostępnij:

Celem raportu jest celebracja kobiecych sukcesów, pokazanie mocy tkwiącej w kobiecej odwadze i przedsiębiorczości.

Kobiety polskiego biznesu. Setki, tysiące odważnych, pewnych siebie i swojej wartości kobiet. Zakładają własne firmy, dają pracę innym, budują rodzimą gospodarkę. Ścieżki kariery tworzą, opierając się na wyznawanych wartościach i pasjach. To prawdziwy sekret ich sukcesu i budowania przewagi. Spełniają swoje marzenia, rozwijają się, zdobywają kolejne rynki, podbijają świat. Nie muszą i nie potrzebują udowadniać, że potrafią prowadzić biznes. Ich sukcesy mówią same za siebie.

Biznes to jednak nie tylko usłana różami droga, ale wymagająca i pełna wyzwań, codzienna ciężka praca, czasami z rodziną w tle, która wspiera, ale też wymaga uwagi. Dlatego często do naszego podziwu dla nich dołączamy pytania: Jak one to robią?, Jak godzą te wszystkie wyzwania, z którymi się mierzą? I – co warto odnotować – z reguły dostajemy odpowiedzi i mnóstwo wskazówek, które nas z kolei nakręcają do działania, bo kobiety bardzo chętnie dzielą się doświadczeniami z innymi.

Statystyki także mówią same za siebie – Polki są przedsiębiorcze. Co trzecia firma zakładana jest w naszym kraju przez kobiety. Wynik ten przewyższa nie tylko średnią, która dotyczy Unii Europejskiej, ale i całego świata! Możemy się tylko cieszyć, bo to dobra prognoza na przyszłość. Kobiety biznesu, jak nikt inny, potrafią motywować. Przedsiębiorczość rodzi przedsiębiorczość.

Jak zostać kobietą biznesu? Na to pytanie jest pewnie tyle odpowiedzi, ile kobiecych firm w Polsce. I to historie tych firm, wraz z opowieściami o codzienności i planach na przyszłość, mogą posłużyć za najbardziej praktyczną odpowiedź oraz podpowiedź dla wszystkich, którzy chcieliby tworzyć własne biznesy. Ta idea przyświeca specjalnemu raportowi: poprzez opowieści o jednych wspaniałych kobietach, jego autorzy chcą inspirować inne fantastyczne kobiety.

Do raportu wybrano 50 znanych kobiet polskiej gospodarki, pełnych pasji, zaangażowanych w pracę, biznes czy działania na rzecz innych, godnych podziwu. Warto czerpać z ich doświadczeń! Warto dać się porwać ich sukcesom!

Raport ukazał się w 50., jubileuszowym wydaniu „Businesswoman & life” (sierpień-wrzesień 2019 r.), a jego wersja online jest dostępna w sieci pod tym linkiem.

MamStartup jest patronem medialnym raportu.