Razom uruchamia serwis koordynujący organizację pomocy Ukrainie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Razom uruchamia serwis koordynujący organizację pomocy Ukrainie

Udostępnij:

Zaangażowanie Polaków w pomoc Ukrainie w związku z toczącą się od ponad tygodnia wojną jest wielkie i budujące. W ciągu zaledwie kilku dni magazyny, w których gromadzona jest pomoc dla obywateli Ukrainy, były zapełnione. Z pomocą w magazynowaniu i transporcie zebranych artykułów ruszyła również ukraińsko-amerykańska organizacja non-profit Razom. Wspierana jest przez specjalistów IT i duże firmy logistyczne, jak ukraińska Nowa Poczta czy platforma magazynowa WareTeka.

Razom to ukraińsko-amerykańska organizacja non-profit, działająca na rzecz praw człowieka, powołana w celu wspierania narodu ukraińskiego. Odpowiadając na obecne i też przyszłe potrzeby ludzi, którzy przeżywają w tej chwili koszmar wojny, uruchomiła platformę do koordynacji pomocy humanitarnej z krajów Europy, w tym z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych i Turcji. Za jej pośrednictwem można wysyłać pomoc humanitarną do Ukrainy lub też realizować dostawy do terenów objętych działaniami wojennymi.

Na stronie razom-ua.com dostępny jest chatbot dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie. W ciągu kilku godzin po zgłoszeniu koordynatorzy serwisu skontaktują się z nadawcą celem ustalenia szczegółów transportu. Gotowe przesyłki można nadać bez konieczności wychodzenia z domu do wyznaczonego przez pracowników Razom magazynu. Ponadto można zawieźć zebrane dary samodzielnie.

– Każdy taki wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, przy czym najwyższy priorytet mają zamówienia składane przez ukraińską obronę terytorialną i strefy zmilitaryzowane – mówi Alex Isachenko, założyciel WareTeka i dodaje: Pozostałe zgłoszenia realizowane są w miarę dostępności dostawców. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby usprawnić i ułatwić pomoc, którą wiele osób oferuje.

W pomoc dla obywateli Ukrainy w ramach wspomnianego serwisu włączyły się już takie firmy jak: WareTeka, Nowa Poczta, Epicentr K, Done czy też Business Evolution. Ponadto inicjatywę wspierają również Kijowska oraz Mikołajowska Miejskie Administracje Państwowe oraz Fundusz Regno.

Pytania w tej sprawie można kierować na dedykowany adres [email protected].