RBL Data staje się częścią Microsoft for Startups Founders Hub i uruchamia platformę z analitykiem AI

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

RBL Data staje się częścią Microsoft for Startups Founders Hub i uruchamia platformę z analitykiem AI

Udostępnij:

RBL Data staje się częścią Microsoft for Startups Founders Hub. Startup specjalizujący się w tworzeniu rozwiązań opartych na danych finansowych firm otrzymał wsparcie na uruchomienie nowej platformy firmy.ai. Doradcą zarządu RBL Data został ekspert ze środowiska startupowego i inwestycyjnego – Arkadiusz Hajduk.

Nowe produkty w ofercie…

Projekt firmy.ai został zakwalifikowany do udziału w programie Microsoft for Startups Founders Hub. Program podzielony jest na cztery etapy, a łączna wartość dostępnego wsparcia wynosi 150 000 dolarów. Dodatkowo projekt może uzyskać dostęp do wiodących rozwiązań Microsoft oraz międzynarodowej grupy mentorów i czołowych ekspertów technologicznych.

Prowadzona przez RBL Data platforma funkcjonuje jako otwarta wyszukiwarka spółek. Nie tylko dostarcza bieżące i historyczne dane finansowe, ale także pomaga użytkownikom w ich dokładnej interpretacji poprzez interfejs konwersacyjny oparty na sztucznej inteligencji. Oznacza to, że każdy użytkownik uzyskuje dostęp do analiz finansowych, z którymi może wchodzić w interakcje za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu czatu. Firmy.ai oferuje dostęp do setek tysięcy dokumentów największych polskich spółek, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Twórcy platformy zamierzają również rozszerzyć ją o dane firm z innych krajów europejskich, koncentrując się na przedsiębiorstwach generujących roczne przychody w przedziale od 1 do 200 milionów.

Analityk AI nie tylko analizuje sprawozdania finansowe spółki, ale może również oszacować ryzyko w oparciu o analizę parametrów finansowych i metody porównawcze z wykorzystaniem standardów i wyników branżowych, ocenić jej wartość rynkową, a także oszacować ryzyko związane z jej działalnością. Projekt ma na celu zmniejszenie barier w nawiązywaniu relacji biznesowych poprzez budowanie wiarygodności firm w oparciu o ich wyniki. Przewaga konkurencyjna platformy firmy.ai polega nie tylko na dostarczaniu danych, ale także na wspieraniu ich właściwej oceny.

… i nowe twarze w zarządzie

Arkadiusz Hajduk został mianowany doradcą zarządu warszawskiego startupu RBL Data. Hajduk ukończył Politechnikę Duńską w Kopenhadze, Politechnikę Wrocławską oraz studia podyplomowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. O nowej posadzie Arkadiusz Hajduk poinformował na LinkedIN.

Przez 10 lat pełnił rolę prezesa data software house Transparent Data, czołowego dostawcy danych gospodarczych w Polsce, z którego zrealizował exit do inwestora branżowego w 2023 roku. Od ponad 15 lat aktywny w środowisku startupowym i inwestycyjnym. Zajmował stanowisko Dyrektora ds. Innowacji w Grupie Energa, był również managerem inwestycyjnym w SpeedUp Venture Capital Group.

W ramach dodatkowych aktywności jest współgospodarzem video podcastu ZapytajVC.pl, współtworzył i prowadził akcelerator Huge Thing, współorganizator wydarzeń branżowych jak Poznan Startup Weekend. Magazyn Brief umieścił go na liście 50-u najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie.

Czytaj także: