Read It Later bogatszy o 2,5 miliona dolarów

Dodane: 28.07.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Read It Later to platforma umożliwiająca użytkownikowi skopiowanie wpisu czy artykułu i przeczytanie go w późniejszych terminie na dowolnym urządzeniu mobilnym. W pierwszej rundzie finansowania projekt otrzymał 2,5 miliona dolarów…

Read It Later to platforma umożliwiająca użytkownikowi skopiowanie wpisu czy artykułu i przeczytanie go w późniejszych terminie na dowolnym urządzeniu mobilnym. W pierwszej rundzie finansowania projekt otrzymał 2,5 miliona dolarów m.in. od Foundation Capital (fundusz niedawno zainwestował w Motif Investing), Google Ventures i kilku innych, nie wymienionych z nazwy inwestorów.

Startup powstał, by rozwiązać problem samego twórcy, Nathana Weinera, a przede wszystkim innych użytkowników. Weiner w pracy przesyłał sobie na prywatnego maila linki do artykułów czy ciekawych filmików, aby potem móc je odwiedzić w zaciszu domowym. Problem polegał na tym, że aby je przeczytać należało otworzyć wiele zakładek, co wprowadzało chaos i bałagan.

Nathan, postanowił rozwiązać ten problem i latem 2007 roku powstała idea stworzenia platformy, z której po kilku latach skorzystało ponad 3,5 miliona użytkowników.

Zdobyte pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój projektu i powiększenie zespołu pracującego nad startupem.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem