ReadKid - księgarnia z interaktywnymi bajkami dla dzieci

readkid ksiegarnia z interaktywnymi bajkami dla dzieci
Udostępnij:
ReadKid to nowy, odrębny projekt Woblinka – nowoczesny system składający się z Aplikacji ReadKid, czyli intuicyjnej księgarni dla dzieci (1-9 lat) zaprojektowanej specjalnie z myślą o nich oraz ReadKid Kreatora – przystępnego programu do tworzenia interaktywnych bajek na iPada.

ReadKid to nowy, odrębny projekt Woblinka – nowoczesny system składający się z Aplikacji ReadKid, czyli intuicyjnej księgarni dla dzieci (1-9 lat) zaprojektowanej specjalnie z myślą o nich oraz ReadKid Kreatora – przystępnego programu do tworzenia interaktywnych bajek na iPada. ReadKid Aplikacja to rewolucyjny wymiar rozrywki dla dzieci i ich rodziców, źródło zabawy i innowacyjny sposób edukacji.

ReadKid Kreator to narzędzie dla tych, którzy chcą w łatwy i szybki sposób tworzyć oraz publikować interaktywne książeczki dla najmłodszych – może z niego korzystać zarówno wydawca, jak i self-publisher – grafik czy kreatywny rodzic. Aplikacja i Kreator są dostępne bezpłatnie.

ReadKid to aplikacja z nietypowymi książkami dla dzieci, dlatego dostępna jest na tablety (aktualnie iPad, docelowo również tablety z systemem Android), które umożliwiają wysoką interakcję z treścią.

Interaktywna książka to o wiele więcej niż wydanie papierowe. Dziecko może połaskotać bohatera, podrzucić piłkę oraz jednym dotknięciem przebić mydlaną bańkę – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Obiekty graficzne w reakcji na dotyk mogą pojawiać się i znikać, dziecko samo może włączyć dźwięk, przesunąć obiekt, zdecydować o jego ruchu, a tym samym aktywnie włączyć się w czytaną opowieść. Bajki w aplikacji ReadKid mogą zawierać pliki dźwiękowe i video, a nawet zdjęcia dziecka. Rodzic może też sam nagrać swój głos w trakcie wspólnego czytania książki.

Jest to pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku i pierwszy na świecie tak zintegrowany system składający się z księgarni i programu do tworzenia interaktywnych bajek na iPada.

Aplikacja ReadKid dostępna w AppStore jest zupełnie darmowa i działa na iPadach wszystkich generacji.

ReadKid to również narzędzie – Kreator, za pomocą którego można nie tylko stworzyć interaktywną bajkę z wykorzystaniem wysokiej jakości plików graficznych, ale także opublikować książkę i określić jej cenę czy promocję. Autor interaktywnej książki dla dzieci nie musi być programistą. Jest to narzędzie przystępne i intuicyjne – stworzone po to, aby każdy twórca bajki mógł ominąć skomplikowaną i kosztowną drogę programowania aplikacji na iPada.

Bajki stworzone za pomocą Kreatora można czytać wyłącznie w aplikacji ReadKid, dzięki czemu nie giną one w gąszczu setek tysięcy aplikacji umieszczonych w App Store.

ReadKid Kreator umożliwia nadawanie obiektom cech fizycznych (grawitacja, sprężystość, tarcie itp.), ustalanie wzajemnych relacji pomiędzy obiektami graficznymi, a także określenie momentu pojawiania się czy znikania obiektów oraz ich reakcje na dotyk. Dziecko może odbierać interaktywną treść wieloma zmysłami, a wszystko zależy od wyobraźni twórcy bajki.

System ReadKid daje autorowi bajki kontrolę nad publikacją, ponieważ umożliwia zarządzanie książką poprzez Panel Wydawcy

ReadKid jest systemem międzynarodowym – dostępność aplikacji w App Store daje globalny zasięg. Twórcy bajek mogą opracowywać swoje publikacje w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Projekt ReadKid zamienia zwykłe bajki w interaktywne przygody pełne akcji i zabawy. W specjalnie opracowane wirtualnej przestrzeni dziecko wraz z rodzicem może się bawić, uczyć i rozwijać.

OGRANICZENIEM JEST TYLKO WYOBRAŹNIA!

źródło: informacja prasowa