Readmio wchodzi do Polski. Zachęci dzieci i rodziców do wspólnego czytania bajek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

zespół Readmio

Udostępnij:

Czeski startup Readmio wchodzi na polski rynek z aplikacją do wspólnego czytania bajek z dziećmi. Aplikacja jest już dostępna w Słowacji, Czechach i Wielkiej Brytanii, gdzie skorzystało z niej już ponad 350 000 rodziców.

Wykorzystując technologię rozpoznawania głosu, Readmio sprawia, że zwykłe czytanie bajek staje się dla dziecka niesamowitym przeżyciem. Aplikacja na bieżąco identyfikuje na jakim fragmencie opowieści jest czytający ją rodzic i urozmaica historię o odpowiednie dźwięki oraz odgłosy, dzięki czemu dodatkowo pobudza wyobraźnię i odbiór historii u dziecka.

Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że czytamy bajkę ,,Trzy małe świnki”, w której wilk puka do drzwi. Aplikacja, śledząc głos rodzica, w odpowiednim momencie odtworzy właściwy dźwięk, którym w tym przypadku będzie pukanie do drzwi.

Wejście Readmio do Polski

Twórcy Readmio po udanym debiucie aplikacji na Słowackim i Czeskim rynku, a także w Wielkiej Brytanii, zdecydowali się na ekspansję swojego rozwiązania do Polski. Smok Wawelski, Warszawski Bazyliszek, Szewczyk Dratewka czy Pan Twardowski. To tylko niektóre z bajek dostępnych w Readmio. Oprócz klasycznych polskich bajek, w aplikacji znajdziemy również znane na całym świecie bajki, takie jak Brzydkie kaczątko czy Kot w butach, bajki ludowe, baśnie, bajki na dobranoc, opowieści edukacyjne oraz legendy z całego świata. Dodatkowo aplikacja przy każdej bajce służy podsumowaniem z morałami z niej płynącymi oraz ewentualnymi tematami do dyskusji z dzieckiem po lekturze.

– Wybór Polski jako kolejnego kraju, w którym będziemy oferować nasze rozwiązanie, było dość naturalnym ruchem. Bardzo się z tego cieszę, bo polskie baśnie są różnorodne, a jednocześnie bardzo bliskie naszym sercom. Przecież wszyscy wychowaliśmy się na opowieściach o Macku Uszku czy Lolku i Bolku – komentuje wejście na polski rynek Jozef Šimko, CEO Readmio.

Aplikacja dostępna w Google Play i App Store.

Readmio nie tylko wprowadza na polski rynek bajki z całego świata w polskiej wersji językowej, ale też zaoferuje opowieści polskich autorów rodzicom i dzieciom w innych krajach. To dodatkowy element poszerzający horyzonty kulturowe najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Polska wersja aplikacji mobilnej Readmio jest już dostępna do pobrania w Google Play i App Store. W najbliższych miesiącach spółka zapowiada ekspansję na kolejne rynki oraz wzbogacenie aplikacji o kolejne wersje językowe, takie jak język hiszpański czy włoski.

Przeczytaj również 👉 Miał być dentystą, został przedsiębiorcą. Rozmawiamy z twórcą Carvago