Reakto pozyskało 1,5 mln zł w kampanii crowdfundingu udziałowego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Reakto pozyskało 1,5 mln zł w kampanii crowdfundingu udziałowego

Udostępnij:

Reakto – spółka tworząca rozwiązania dedykowane sieciom stacji dokujących i dronom, przekroczyła próg minimalny 1,5 mln zł w zakończonej 4 listopada br. kampanii crowdfundingu udziałowego. Tym samym będzie mogła zrealizować swoje cele, w tym przede wszystkim kontynuować prace R+D nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym. Za kwotę 1,5 mln zł inwestorzy uzyskają 12,9% udziałów w spółce. Jednym z kolejnych kroków rozwoju firmy są plany giełdowe. Reakto celuje z wejściem na rynek NewConnect w 2023 r.

– Cieszymy się z przekroczenia kwoty 1,5 mln zł, co pokazuje, że inwestorzy chcą wspierać rynek ochrony, jak i innowacyjną gałąź polskiej gospodarki, jaką jest branża bezzałogowych statków powietrznych. Dziękujemy inwestorom za okazane zaufanie i witamy ich w projekcie Reakto. Drony to perspektywiczny biznes. Kapitał z kampanii przeznaczymy na kontynuację prac badawczo – rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną dronom, certyfikację oraz realizację pilotażu z agencjami ochrony. Dodatkowo planujemy poszerzyć nasz zespół, co przełoży się na przyspieszenie naszych prac i umożliwi realizację działań, na które nie mogliśmy sobie pozwolić w ramach własnego finansowania – informuje Wojciech Stawiarski, założyciel i prezes zarządu Reakto.

W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego Reakto zapisy złożyło 179 inwestorów. Za kwotę 1,5 mln zł uzyskają oni 12,9% udziałów w spółce. Wycena spółki przed inwestycją (pre-money) wynosiła 9,8 mln zł.

– Cieszymy się z sukcesu kolejnej kampanii crowdfundingowej na platformie Smartfunds i gratulujemy zespołowi Reakto. Wierzymy, że osiągnięty wynik w realny sposób przyłoży się do rozwoju spółki. Dziękujemy też inwestorom, którzy zaufali zespołowi REAKTO i zaangażowali się w ten przyszłościowy projekt – mówi Janusz Maruszewski, wiceprezes zarządu platformy Smartfunds.

Reakto to firma tworząca system szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów – indywidualnych i biznesowych. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

– Naszą zaletą jest unikatowy model biznesowy Anything as a Service. Dzięki temu nasi partnerzy nie będą musieli kupować stacji dokujących, czy dronów na własność, szkolić personelu i certyfikować się przed Urzędem Lotów Cywilnych. Znacząco obniża to próg wejścia we współpracę, w porównaniu do konwencjonalnego procesu sprzedaży. Zamiast tego, dana agencja ochrony dołączać będzie sieć Reakto do swojego wachlarza usług. Partnerstwo z Reakto jest dla agencji ochrony nie tylko korzyścią, w postaci redukcji kosztów operacyjnych, gdyż zajmiemy się fałszywymi alarmami. Pozwoli również generować wymierny przychód z tytułu prowizji od abonamentu – mówi prezes zarządu Reakto.

Kilka dni temu spółka podpisała list intencyjny z VIP Security System. W ramach zawartej umowy zrealizowany zostanie program pilotażowy na terenie Nowego Sącza, zaplanowany na 2022 rok.

W 2021 roku, w ramach programu NCBiR, Reakto wraz z Wyższą Szkołą Biznesu National Louis University, złożyły wniosek na realizację projektu integratora multisensorycznego wspomagającego proces obsługi i kontroli lotu bezzałogowego statku powietrznego. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego przelotu dronów przy wykorzystaniu ogólnodostępnych danych i pomiaru z czujników oraz wsparcie procesów decyzyjnych operatora bezzałogowego statku powietrznego. Oprogramowanie będzie analizowało dane z publicznie dostępnych źródeł oraz z czujników podłączonych do pojazdu.

Reakto przeszło już ocenę formalną wniosku i oczekuje na wyniki oceny merytorycznej.

W planach rozwoju spółki jest także debiut giełdowy. Dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect Reakto planuje w 2023 roku.

Na koniec 2021 roku wartość rynku ochrony w Polsce może wynieść ponad 11 mld zł.