ReaktorY – rozwiń swój pomysł na biznes

Dodane: 11.05.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

6 czerwca w Warszawie odbędzie się ReaktorY – projekt dedykowany studentom różnych kierunków, którzy chcą założyć własny startup. Spotkanie obejmie konkurs na najlepszy pomysł biznesowy, współpracę z doświadczonymi mentorami oraz stworzy okazję do wyjątkowego networkingu.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przez ReaktorWarsaw i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

– Priorytetem naszej inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego, w szczególności studentów kierunków technicznych i biznesowych, w celu kreowania innowacyjnych rozwiązań. Głównym założeniem projektu ReaktorY jest działanie na rzecz wspierania rozwoju prężnego ekosystemu startupowego w Warszawie – mówi Diana Koziarska, Prezes ReaktorWarsaw.

Jak wziąć udział w ReaktorY? Najpierw należy zarejestrować się na stronie https://reaktory.evenea.pl i opisać założenia swojego projektu. Po wstępnej selekcji autorzy najlepszych, startupowych pomysłów zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich rozwiązań w trakcie wydarzenia. W jego ramach odbędą się także warsztaty, podczas których studenckie zespoły pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów pracować będą nad doskonaleniem swoich pomysłów.

Zespoły zostaną dobrane tak, aby w każdym znaleźli się studenci o różnych profilach wykształcenia, co zapewni projektom większe szanse sukcesu. Będzie to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy jak ciekawą ideę przekuć w dobrze funkcjonujący biznes, jak komunikować się z potencjalnymi inwestorami, w jaki sposób prowadzić komunikację swojej firmy.

– Przedsiębiorczość od lat znajduje się w obszarze zainteresowań Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Szczególnie ważne dla nas jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi. Chcemy pomóc im, by z sukcesem przekuwali nowatorskie pomysły w przynoszące dochody firmy – podkreśla Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Citi Handlowy.

W wydarzeniu udział wezmą wolontariusze Citi w ramach ogólnoświatowej akcji Światowy Dzień Citi dla Społeczności.

O Reaktorze

Czym jest Reaktor? Fizycznie przedwojenną willą na Warszawskim Żoliborzu, gdzie startupy i freelancerzy pracują, współpracują i networkują. Od ponad pięciu lat stanowi miejsce gromadzące społeczność związaną ze startupami. Łączy w sobie co-working, comiesięczne wydarzenia dla przedsiębiorców, godziny mentorskie, pre-akcelerator. W Reaktorze występowały znane na świecie osobistości i na scenie dzieliły się swoimi doświadczeniami z młodymi startupowcami. Po prezentacjach prelegenci chętnie rozmawiali z publicznością o tym, jak się robi startupy. Dzięki temu miejsce zyskiwało na popularności. Twórcy Reaktora postanowili także wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte przez lata pracy nad swoimi biznesami – stworzyli ReaktorX, pre-akcelerator dla startupów.

O Fundacji

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, założona w 1996 roku realizuje misję Banku w obszarach edukacji ekonomicznej, ochrony dziedzictwa kulturowego oraz wolontariatu pracowniczego. Realizuje szereg programów z zakresu edukacji finansowej, wspiera startupy, przedsiębiorczych studentów, kobiety i młodzież. Od lat prowadzi badania diagnozujące postawy Polaków wobec oszczędzania, organizuje konkurs dla polskich firm działających poza granicami i tych inwestujących w Polsce. W ramach ochrony dziedzictwa kulturowego co roku od 18 lat przyznaje Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w tej dziedzinie. Dzięki jej staraniom do Polski wróciły 44 utracone podczas II Wojny Światowej dzieła. Realizowany przez nią od 12 lat Program Wolontariatu Pracowniczego należy do największych w kraju. W ciągu 20 lat istnienia Fundacji, z jej działaniami zetknęły się miliony Polaków.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem