Reaktywujemy Miesiąc Programowania. Do akcji dołącza Sabre

reaktywujemy miesiac programowania do akcji dolacza sabre
Udostępnij:
Po dwumiesięcznej przerwie reaktywujemy Miesiąc Programowania. Tym razem w obliczu nadchodzącego sezonu wyjazdowego skupimy się na technologiach wpływających na turystykę. Pomoże nam w tym partner akcji, Sabre.

fot. unsplash.com 

Chociaż wakacje i turystyka dla wielu wydają się analogowym doświadczeniem, to za ich planowaniem, organizacją i rezerwacją stoją olbrzymie systemy IT. Gdyby nie potężne rozwiązania technologiczne rezerwacje biletów lotniczych czy mieszkań na AirBnb nie byłoby to możliwe. W kolejnej odsłonie Miesiąca Programowania firma Sabre, która już w połowie XX wieku pracowała nad systemami wspierającymi działania linii lotniczych, opowie o tym, jak nowe technologie wpływają na turystykę. 

Ponad 50 lat kodowania dla linii lotniczych 

Sabre jest jedną z największych firm IT oraz liderem w swojej dziedzinie. Obszar, w jakim działa firma, jest wyjątkowy. Zaledwie kilka firm tworzy alternatywne rozwiązania. Interesująca jest również jej historia. Otóż firma powstała w 1960 roku z inicjatywy American Airlines oraz IBM. Jej celem było stworzenie pierwszego skomputeryzowanego systemu rezerwacji lotów. Od tego czasu projekty firmy przekształciły się w ekosystem technologiczny, który obejmuje niemal wszystkie etapy podróży.

Wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że Sabre posiada ogromną wiedzę, a jej udział w Miesiącu Programowania jest szansą na podzielenie się nią z adeptami kodowania.

Jak technologie wpływają na sposób podróżowania?

Bazując na zebranych doświadczeniach Sabre poruszy trzy główne tematy. Pierwszym z nich będzie turystyka przyszłości i wpływ trendów technologicznych na jej rozwój. Drugi to migracja do chmury. Sabre opisze doświadczenia płynące z przenoszenia własnych systemów. Trzecim natomiast jest wpływ technologii na branżę turystyczną. W końcu żadna inna firma IT nie ma tak bogatego doświadczenia w tym obszarze. 

Za przekazywanie solidnej wiedzy będzie odpowiedzialny zespół Sabre Polska, który stworzył silną kulturę zaangażowanej społeczności i wysokiej wydajności. To sprawia, że jego członkowie współpracują przy interesujących i wymagających projektach w pozytywnym środowisku oraz chcą dzielić się swoim doświadczeniem.