Realme GT 5G udowodni, że flagowce nie muszą być drogie

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Realme GT 5G udowodni, że flagowce nie muszą być drogie

Udostępnij:

Zakup flagowca od topowego producenta smartfonów zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. Czy realme zaproponuje nam ciekawą alternatywę?

Marka realme zaskakuje swoimi produktami, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny – przykładem jest chociażby realme 7 5G to, który naszym zdaniem jest najlepszym tanim smartfonem (całą recenzję możecie przeczytać tutaj). Wkrótce jednak ma się pojawić na rynku pierwszy flagowy model marki – realme GT 5G, który będzie się wyróżniał świetną specyfikacją.

Co dokładnie będzie nam oferował realme GT 5G? Przede wszystkim mocny procesor Snapdragon 888 w połączaniu z 8 bądź 12 GB pamięcią RAM (do tego 128/256 pamięci na dane). Nowy procesor ma zapewnić wyjątkową płynność działania.

Kolejnym mocnym punktem ma być ekran flagowego realme – dokładnie będzie to AMOLED produkcji Samsunga z rozdzielczością wyższą niż FullHD i odświeżaniem 120 Hz. Dzięki temu model ma się spisać nie tylko w przypadku odtwarzania filmów, ale także do grania.

Jednak nie tylko amatorzy grania będą usatysfakcjonowani tym sprzętem, ale także osoby, które zwracają uwagę na obiektywy. W smartfonie mamy 64 Mpix obiektyw główny, oraz 13 Mpix szerokokątny i teleobiektyw.

Dodatkowo nowe realme będzie wyróżniać to moc ładowania, która ma wynosić 65W, co jest obecnie jednym z najlepszych wyników.

Specyfikacja wskazywałaby na to, że smartfon nie może być tani, a jednak realme chce dotrzeć ze swoim sprzętem do jak najszerszej grupy odbiorców, dlatego proponuje bardzo atrakcyjną cenę. Według oficjalnych informacji ma ona wynosić poniżej 2,999 chińskich juanów. W bezpośrednim przełożeniu daje to mniej niż 1725 zł za model, który może się pochwalić naprawdę wieloma świetnymi funkcjami.

Premiera urządzenia ma odbyć się na początku marca.