RecruitCoders.com – funkcjonalność dla firm uruchomiona

Dodane: 28.06.2011

Lech Romański

Udostępnij:

Życie specjalistów do spraw HR w firmach IT właśnie stało się prostsze. RecruitCoders.com, portal zrzeszający programistów z całego świata poszukujących pracy, otworzył właśnie funkcjonalność dla firm…

Życie specjalistów do spraw HR w firmach IT właśnie stało się prostsze. RecruitCoders.com, portal zrzeszający programistów z całego świata poszukujących pracy, otworzył właśnie funkcjonalność dla firm. Dzięki temu potencjalni pracodawcy będą mieli możliwość kontaktu z programistami wykwalifikowanymi w określonych zagadnieniach. Baza zarejestrowanych w portalu poszukujących pracy na całym świecie osiągnęła już liczbę prawie pięciu  tysięcy i stale rośnie.

Platforma RecruitCoders.com to źródło pracowników branży IT o sprawdzonych kwalifikacjach. Na portalu zarejestrowało się blisko 5 tysięcy użytkowników z ponad 80 krajów świata, co potwierdza globalny charakter platformy. Bardzo liczną grupę stanowią Polacy (blisko tysiąc  programistów), ale również użytkownicy z Indii, Rosji, Brazylii, USA oraz Japonii. RecruitCoders.com wprowadził niestandardowy, negocjacyjny system ustalania wynagrodzenia. Pozwala on z jednej strony na uzyskanie przez programistów satysfakcjonującego poziomu wynagrodzenia a z drugiej strony eliminują przypadki, gdy oferty pracy rozmijają się z oczekiwaniami. Dzięki temu systemowi możliwe jest też śledzenie oczekiwań dla różnych grup programistów w różnych krajach. Przykładowo  średnie minimalne wymagane wynagrodzenie miesięczne brutto, deklarowane przez polskich programistów wynosi ok. 5 tys. PLN.

Platforma, oprócz funkcji typowo rekrutacyjnych, daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i kwalifikacji. Teraz, poprzez wprowadzenie funkcjonalności dla firm została ona udostępniona również pracodawcom. Dzięki portalowi będą oni mogli znaleźć kodera najbardziej odpowiadającego potrzebom firmy i bezpośrednio się z nim skontaktować.

Od razu po uruchomieniu platformy rozpoczęła się współpraca z firmami. Recruit Coders prowadzi rekrutację między innymi dla banku Nordea czy firmy Eversoft. Portal uzyskał również rekomendację gigantów takich jak (uznany za najlepszego pracodawcę 2010 roku) Intel Polska.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem