Red Dev Studio z 800 tysiącami złotych od inwestora

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Powstałe w kwietniu 2016 roku Red Dev Studio — warmiński producent gier mobilnych — pozyskało inwestora, który wprowadzi firmę na rynek New Connect. EBC Solicitors obejmie 48,98% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym za 800 tysięcy złotych.

Środki te będą udostępniane w transzach, wraz z postępami realizacji uzgodnionego wcześniej biznesplanu.

Red Dev Studio to twórca i producent gier na platformy mobilne. Siedziba spółki znajduje się w miejscowości Godki w województwie warmińsko-mazurskim. Założycielem i głównym programistą firmy jest Wojciech Sypko, będący również prezesem zarządu. Studio ma w swoim dorobku kilka gier na system Android, z których warto wymienić Powertris – gra logiczno-zręcznościowa będąca połączeniem kultowych gier Tetris i Pipe Mania – oraz Pattience Patterns, która jest grą logiczną idealną do wielbicieli kostki Rubika.

Wojciech Sypko jest świadom wielkości rynku gier i wierzy, że można na nim osiągnąć sukces międzynarodowy – „Potencjał branży gier komputerowych jest ogromny, na świecie to wielomiliardowy rynek z ponad 2 miliardami użytkowników. Sukcesy rodzimych producentów pokazują, że polskie tytuły mogą z sukcesami konkurować na arenie światowej”.

EBC Solicitors będzie wspierać Red Dev Studio w zakresie przygotowania i realizacji strategii, rozwiązań dedykowanych dla spółek tworzących gry komputerowe, a także przy pozyskiwaniu kapitału. Ich przedstawiciele znajdą się w Radzie Nadzorczej firmy.

Adam Osiński, prezes EBC Solicitors, podkreśla jak istotna i naturalna jest dla nich ta współpraca – „Branża gier komputerowych to naturalny kierunek rozwoju segmentu inwestycyjnego Grupy. EBC Solicitors posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie w obsłudze inwestycji w spółki tworzące gry komputerowe będące na wczesnym etapie rozwoju. Jako autoryzowany doradca NewConnect pracowaliśmy przy kilku projektach z tego obszaru, które pozwoliły spółkom pozyskać środki na rozwój, a inwestorom osiągnąć bardzo atrakcyjne stopy zwrotów”.

– Możliwość generowania produkcji na platformy mobilne umożliwia dostęp do wielkiego rynku, a tym samym wielu rodzajów monetyzacji. Red Dev Studio ma ambitny i kreatywny zespół, który już pracuje nad kolejnymi tytułami – mówi Wojciech Sypko. Początkowo Red Dev Studio ma skupiać się  na rynku mobilnym. W przyszłości producent planuje rozszerzenie palety o inne platformy jak Windows i Mac.

Firma ma bardzo ambitne plany rozwoju i wykorzystania już pozyskanych oraz przyszłych środków. Obecnie pracuje ona nad produkcją czterech gier, z czego premiery dwóch są planowane na lato 2017 roku, a pozostałych dwóch w następnych miesiącach. W kolejnym roku Red Dev Studio zamierza wystartować z dużym projektem, którego budżet przekroczy 1 milion złotych.

fot. pexels.com