Red Sky: w 2020 roku zatrudniliśmy rekordową liczbę osób

Udostępnij:

Red Sky to startup studio z doświadczeniem venture buildingowym, które od 2017 roku jest częścią funduszu Tar Heel Capital Pathfinder. Red Sky wspiera Tar Heel Capital Pathfinder w budowaniu projektów od podstaw oraz pomaga spółkom z portfela funduszu zapewniając im wsparcie operacyjne, administracyjne, HRowe, rekrutacyjne, programistyczne i produktowe. Red Sky podsumowuje 2020 rok.
Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy i firmy technologiczne, podsumowują 2020 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Początek 2020 roku

Z każdym rokiem działania nabieramy szybkości – wiedzieliśmy więc, że będziemy rekrutować członków zarządów do nowych projektów uruchamianych przez Tar Heel Capital Pathfinder i byliśmy przygotowani na intensywne 12 miesięcy. Pandemia spowodowała, że ten rok był dla nas jeszcze bardziej pracowity, niż się spodziewaliśmy – nie mogliśmy bowiem oczekiwać, że zgłosi się do nas aż tylu kandydatów.

Pandemia

Nie odczuliśmy bezpośredniego wpływu pandemii na wyniki finansowe, ale jako spółka wspierająca funkcjonowanie kilkunastu startupów czuliśmy się odpowiedzialni za poczucie bezpieczeństwa wszystkich współpracujących z nami osób. Przejście na pracę zdalną nie było dla nas dużym wyzwaniem – już wcześniej pracowaliśmy w ten sposób. Zmiany związane z przemodelowaniem procesów rekrutacyjnych i doborem odpowiednich narzędzi ułatwiających pracę na odległość były już więc za nami.

Musieliśmy jednak pójść o krok dalej i przenieść na online wszystkie etapy prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych. To nie było łatwe ani dla rekruterów, ani dla kandydatów. Spotkania twarzą w twarz i wizyty w biurze pozwalają obu stronom łatwiej ocenić, czy jest między nimi “chemia”, pozwalają budować relację od pierwszego spotkania. Z naszej perspektywy priorytetem jest też zachowanie wysokiej jakości prowadzonych procesów i doświadczenia, które dostarczamy kandydatom. Udało nam się przenieść wieloetapowe procesy rekrutacyjne na online, łącznie z onboardingiem: z firmy remote-friendly, staliśmy się remote-first.

Rynek rekrutacji

Rynek rekrutacji jest zależny od ogólnych trendów branżowych. Niektóre branże zostały bardzo mocno dotknięte aktualną sytuacją, są jednak również takie, które na pandemii skorzystały i ich zapotrzebowanie na specjalistów wzrosło. Widzimy to przede wszystkim na przykładzie projektów związanych z gamingiem i e-sportem, ale nie tylko.

Wielu specjalistów trafiło na rynek pracy na przełomie marca i kwietnia. To była sytuacja nietypowa pod wieloma względami: z jednej strony nagle wzrosła dostępność profesjonalistów o interesujących profilach zawodowych i doświadczeniu, nieograniczonych okresem wypowiedzenia.  Jednocześnie jednak brak barier geograficznych spowodował, że mogli wybierać spośród dużej liczby konkurencyjnych projektów i organizacji działających w Polsce, Europie i na całym świecie. Red Sky również, jeszcze bardziej niż dotychczas, otworzył się na współpracę z osobami z całej Polski i zagranicy.

Mimo niepewnych warunków rynkowych udało nam się pomyślnie zakończyć ponad 60 procesów rekrutacyjnych. Pozyskani specjaliści zasilili zespoły w 12 projektach. Wśród nich znalazło się również kilkunastu doświadczonych menedżerów i ex-founderów, którzy dołączyli jako współzałożyciele lub kadra C-suite do nowo rozwijanych projektów.

Plany na 2021 rok

Niezależnie od dalszego przebiegu sytuacji pandemicznej wiemy już, że rok 2021 będzie nie mniej intensywny od poprzedniego. Tar Heel Capital Pathfinder planuje kolejne inwestycje i uruchamianie nowych projektów, będziemy więc zwiększać liczbę rekrutacji do wszystkich zespołów. Szukamy doświadczonych profesjonalistów na stanowiska od kadry menedżerskiej, przez product ownerów, po deweloperów. Zaczęliśmy od… zespołu rekrutacyjnego do którego w ostatnich miesiącach dołączyły dwie nowe osoby. W nowy rok wchodzimy więc z nową energią i wzmocnionymi siłami.

Autorzy: Arkadiusz Seńko, CEO Red Sky i Roksana Kozaryna, COO Red Sky

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem