Redge Technologies i RKKVC nawiązują współpracę, aby wzmocnić europejskie startupy deep-tech

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Redge Technologies i RKKVC nawiązują współpracę, aby wzmocnić europejskie startupy deep-tech

Udostępnij:

Redge Technologies i polski prywatny fundusz venture capital RKKVC połączyły siły, aby finansować i rozwijać dzięki smart money ambitne projekty deep-tech. Dzięki silnej kompetencji merytorycznej i kapitałowi polski rynek IT staje się jeszcze bardziej przychylny dla obiecujących przedsiębiorców i inżynierów.

Redge Technologies, z bogatym doświadczeniem w komercjalizacji technologii, będzie pełnić funkcję analityka technologicznego i audytora projektów, które mogą zrewolucjonizować rynek wideo online, edge computing, 5G i cyberbezpieczeństwa. Co więcej, Redge posiada już bazę własnych projektów technologicznych, dzięki czemu jest bardzo szanowanym partnerem dla każdego przedsięwzięcia IT. RKKVC jest funduszem założonym w połowie 2020 roku. Poprzez zachowanie wysokiej dynamiki kadry zarządzającej ma na swoim koncie wiele inwestycji, m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA oraz w Polsce. Inwestycje są dobierane przez fundusz na podstawie wielu czynników. Przede wszystkim istotny jest zespół oraz sektor, w którym spółka operuje – preferowany jest software z genem data science oraz rynki, na których spółka jest obecna. Wraz z RKKVC, które – dzięki swojemu ogromnemu funduszowi kapitałowemu do dyspozycji – ma udokumentowane doświadczenie we wspieraniu innowacyjnych pomysłów, duet z pewnością na długie lata zainteresuje wysoko wykwalifikowaną społeczność IT w Polsce.

– Wspieranie i pielęgnowanie talentów to duża odpowiedzialność. Dlatego bardzo poważnie podchodzimy do tego zadania. Pomysły i inspiracje dla przełomowych technologii nie są powszechne, a jednak kiedy już się pojawią, ważne jest, aby były wspierane i prowadzone przez doświadczonego partnera. Jako Redge Technologies pragniemy otworzyć szansę każdej obiecującej technologii, zarówno dużej, jak i małej, na analizę, weryfikację i kierowanie ku sukcesowi. Technologia jest dla nas niezbędnym elementem usprawniania działalności biznesowej i wierzę, że z RKKVC jako naszym partnerem będziemy współautorem wielu wspaniałych przedsięwzięć biznesowych – mówi Przemysław Frasunek, członek zarządu Redge Technologies.

– Polski, ale i europejski rynek funduszy venture capital rośnie w siłę, podobnie ilość spółek szukających finansowania. Kluczowym zaczyna być posiadanie umiejętności wychwycenia, które rozwiązanie może być faktycznie rewolucyjne i jednocześnie technologicznie osiągalne, na miarę dzisiejszych czasów. Partnerstwo z Redge Technologies idealnie wpisuje się w strategię RKKVC, gdzie wspólnie będziemy mogli ewaluować i weryfikować najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku. Jako zespół inwestycyjny również intensywnie angażujemy się we wspieranie spółek portfelowych. Dzięki temu partnerstwu będziemy mogli zaoferować dodatkowe wsparcie z najlepszymi ekspertami. Wierzę, że wymiana doświadczeń i wiedzy przyniesie wiele korzyści dla obu stron – dodaje Mateusz Bodio, dyrektor zarządzający RKKVC.

Obie firmy zapewniły już znaczące wsparcie finansowe i biznesowe obiecującym startupom, czego najlepszym przykładem jest Vestigit i ich oprogramowanie do śledzenia nielegalnej dystrybucji materiałów wideo. Technologia Vestigit wykorzystuje algorytm osadzania i wyodrębniania znaku wodnego oparty na metodzie obliczeń brzegowych i sztucznej inteligencji, w szczególności – GenerativeAdversarial Network (GAN), który jest innowacją na skalę światową. Podobne projekty technologiczne są na radarze zarówno dla Redge, jak i RKKVC. Współpraca partnerów wzmocni i tak już silną pozycję polskiego środowiska IT w wymiarze międzynarodowym.