Redsky Starter – inkubator dla doświadczonych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Twórcy Red Sky, spółki rozwijającej z sukcesem kilka międzynarodowych e-biznesów (m.in. shorte.st‏, FilesTube.to), utworzyli nowy fundusz inwestycyjny, Redsky Starter. Od podobnych przedsięwzięć odróżnia go model współpracy z pomysłodawcami – fundusz zapewnia im zespół i finansowanie, które umożliwiają rozwój projektu na początkowych etapach.

Założyciele Red Sky zdecydowali się wykorzystać wieloletnie doświadczenie oraz 60 osobowy zespół spółki do wspierania nowych projektów. Fundusz Redsky Starter będzie inwestował w firmy na dwa sposoby. Pierwszy to model klasyczny, czyli wejścia kapitałowe w projekty na każdym etapie rozwoju. Drugi to model inkubacyjny, w którym pomysłodawcy otrzymują znacznie szersze wsparcie. Założycielom funduszu szczególnie zależy na przyciągnięciu określonego typu pomysłodawców – doświadczonych specjalistów, którzy dobrze znają swoją branżę i mają solidny pomysł na biznes.

Osoby takie często posiadają poważne zobowiązania życiowe, takie jak rodzina czy kredyt hipoteczny, które powstrzymują ich przed porzuceniem bezpiecznej posady i rozwijaniem startupu. Aby przekonać ich do wykonania pierwszego kroku, zapewniamy im wynagrodzenie i pomagamy skompletować zespół. Dzięki nam pomysłodawca może całkowicie skupić się nad rozwojem swojego projektu  – mówi Arkadiusz Seńko, współzałożyciel Red Sky.

Wyżej opisany model rozwoju startupu Redsky Starter przetestował już m.in. w przypadku shorte.st. Jego strony odwiedza obecnie 82 mln osób miesięcznie, a projekt stał się rentowny już po 4 miesiącach od startu. Inkubator oferuje również inne formy wsparcia przedsiębiorców. Dzięki grupie serwisów o globalnym zasięgu daje on polskim startupom możliwość dotarcia do milionów potencjalnych klientów na całym świecie. 8 lat doświadczenia w rozwijaniu międzynarodowych projektów zaowocowało również siecią kontaktów biznesowych ułatwiających nawiązywanie partnerstw i współpracy, a także wiedzą, którą przedstawiciele funduszu chcą dzielić się z przedsiębiorcami w ramach doradztwa i mentoringu.

Do inkubatora mogą zgłaszać się autorzy projektów na każdym etapie rozwoju. Ważne, aby miały one duży potencjał wzrostu i umożliwiały łatwe wprowadzanie na wiele nowych rynków.