RedStone zebrał ponad 32 mln zł w rundzie seed. Startup tworzy rozwiązania Web3

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

RedStone zebrał ponad 32 mln zł w rundzie seed. Startup tworzy rozwiązania Web3

Udostępnij:

RedStone pozyskał 7 milionów dolarów w rundzie zalążkowej prowadzonej przez Lemniscap. Startup chce kontynuować tworzenie rozwiązań Web3 z nowatorskim podejściem do przechowywania danych on-chain.

Pozyskane fundusze pozwolą na dalszą rekrutację najwyższej klasy talentów. W tej chwili zespół składa się w 80% z inżynierów. Pieniądze pomogą także pojawić się na międzynarodowych konferencjach i hackathonach oraz rozszerzyć współpracę z różnymi blockchainami, protokołami i aplikacjami. Poza tym środki zasilą rozwój ekosystemu RedStone dzięki grantom i stypendiom dla deweloperów, operatorów węzłów, bootstrapujących sieci i dostawców danych.

– Podczas gdy przestrzeń DeFi nadal zapewnia żyzny grunt dla innowacji, infrastruktura fundamentalna pozostała statyczna. Biorąc pod uwagę ciąg zaawansowanych protokołów DeFi trafiających na rynek, potrzeba rozwiązań, które mogą przetwarzać ogromne ilości danych. Cieszymy się, że możemy wspierać RedStone – mówi Roderik van der Graaf, założyciel Lemniscap.

Infrastruktura stworzona dla Web3 Builders

RedStone buduje dwa produkty skoncentrowane na danych:

RedStone Oracles – Dostarcza feedy danych cenowych obejmujących tokeny long tail, Forex, towary i wiele innych, w sposób skalowalny i cross-chain. Konstrukcja produktu umożliwia dostarczanie danych do projektów co kilka sekund.
Warp Contracts – Modułowa platforma Smart Contract na szczycie łańcucha pamięci Arweave, zapewniająca wydajność obliczeniową poprzez oddzielenie pamięci masowej od obliczeń. Warp Contracts optymalizuje przepustowość poprzez implementację zdecentralizowanych sieci wykonawczych (DEN), które skupiają się na konkretnych zastosowaniach, tj. DEN dla gier, DEN dla DeFi, DEN dla rynku NFT, itp.

Historia RedStone

Zanim powstało RedStone, zespół brał udział w licznych hackathonach. Wiele z projektów nigdy nie trafiło do produkcji. Startup wystartował w pierwszej połowie 2021 r. Od momentu uruchomienia firmy udało się zebrać rundy pre-seed i seed, wydać dwa produkty skoncentrowane na deweloperach i pozyskać klientów.

– Od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że chcemy wyznaczyć standard szybkiej, przystępnej cenowo łączności między blockchainem a danymi ze świata rzeczywistego. Ta runda finansowania pomoże nam poszerzyć dostępność do naszych sygnowanych rozwiązań Oracle i Warp Contracts, dostosowanych do szybko rozwijających się struktur DeFi i Web3 – Jakub Wojciechowski, dyrektor generalny i założyciel RedStone.