Redukcja CO2 o 65% i oszczędność kosztów produkcji czyli o nowym produkcie Ecopolplast

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Redukcja CO2 o 65% i oszczędność kosztów produkcji czyli o nowym produkcie Ecopolplast

Udostępnij:

Ecopolplast ogłasza przełomowe rozwiązanie dla Europejskiego Zielonego Ładu, kompleksowego planu mającego na celu osiągnięcie przez Europę neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Nasze innowacyjne Ecoplastomery, pierwsze cyrkularne elastomery termoplastyczne (TPE) wykonane w 100% z przetworzonych surowców, z sukcesem przeszły testy w skomplikowanych aplikacjach motoryzacyjnych.

W ostatnich testach procesu wtryskowego, części wykonane z Ecoplastomeru® wykazały równą lub wyższą jakość w porównaniu do tradycyjnych TPE. Gęstość i twardość są zbliżone, co ułatwia włączanie Ecoplastomeru® w proces standardowej produkcji. „Podczas testów udało nam się nie tylko bezproblemowo wdrożyć nowy surowiec, ale również osiągnąć skrócenie czasu wtrysku dla jednego komponentu aż o 25%” – powiedziała  Katarzyna Pokwicka-Croucher, założycielka i CEO Ecopolplast sp. z o. o.

Co więcej, nasze TPE umożliwiają imponującą redukcję emisji CO2 aż o 65% podczas etapów dostaw surowca i transportu, co potwierdzają wyniki oceny cyklu życia (LCA). Nasze materiały wpisują się w Europejski Zielony Ład i stanowią doskonałe rozwiązanie do zastąpienia tradycyjnych TPE i znacznej część tworzyw sztucznych bez utraty jakości.

Przeczytaj:

ORLEN inwestuje w bioplastik. Rozbudowa kompleksu olefin ma znacznie zredukować emisyjność produkcji

https://mamstartup.pl/orlen-vc-inwestuje-w-circunomics-ulatwi-ponowne-wykorzystanie-baterii-z-samochodow-elektrycznych/