Refunder serwis oferujący zwrot gotówki za zakupy online dostępny w Polsce

Dodane: 15.07.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Refunder, szwedzki serwis typu „cashback”, od teraz dostępny jest w Polsce. Robiąc zakupy w Internecie, możemy zyskać kilkuprocentowy zwrot w postaci „żywej gotówki” prosto na nasze konto bankowe. Polska jest drugim po Szwecji krajem, w którym dostępny jest Refunder.

Wynika to z faktu, że polski rynek e-commerce wyróżnia bardzo duża dynamika wzrostu, a zakupy w sklepach i serwisach internetowych realizuje już 48% polskich internautów.

Zdjęcie główne artykułu by unsplash.com

Firma Refunder została uruchomiona w Szwecji w 2013 r. z racji coraz większej popularności e-handlu i trendu smart shoppingu, objawiającego się wyszukiwaniem przez konsumentów okazji podczas robienia zakupów online. Trend ten zawitał także do Polski, i od tego roku Refunder jest również dostępny dla polskich klientów. Do tej pory za zakupy dokonane w internecie wypłacono już ponad 6 milionów złotych zwrotu. Usługa świadczona przez Refunder.pl, daje możliwość zarabiania na zakupach zrobionych online w ponad 500 sklepach takich, jak: Zalando, Douglas, RTV Euro AGD czy Empik. Z Refundera korzysta ponad 150 tysięcy użytkowników, z czego blisko 10 tysięcy to polscy konsumenci.

Inteligentne zakupy

Coraz chętniej dokonujemy świadomych i przemyślanych decyzji związanych z naszymi finansami.  Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, lubimy porównywać oferty, by wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna. Smart shopping, czyli inteligentne zakupy, wiąże się także z korzystaniem z promocji, zniżek i rabatów, a także aplikacji, które pomagają nam wybrać najlepsze z możliwych okazji.

Obniżki cen produktów o 20% czy nawet 50%, coraz słabiej działają na klientów z racji przesytu tego typu rabatów. Ponadto, zbieranie punktów w klasycznych programach lojalnościowych czy paybackach cieszy się coraz mniejszą popularnością, ze względu na niesatysfakcjonującą redempcję, czyli wymianę punktów na nagrody rzeczowe, kupony rabatowe czy usługi. Innowacja programu Refunder polega na tym, że zwrot pieniędzy wydanych na zakupy w sieci otrzymujemy bezpośrednio na konto bankowe.

W USA i Wielkiej Brytanii zjawisko „cashback”, zapewniające konsumentom zwrot pieniędzy przy zakupach online, jest dobrze znane i stało się wielomiliardową branżą. W odróżnieniu od systemu kuponowego, czy też punktów zbieranych na kartę, usługa „cashback” firmy Refunder.pl, nie ogranicza konsumenta do określonego rodzaju promocji, czy też systemu punktów, ale dokonuje zwrotu gotówki za wszystkie zakupy, dokonane w wyżej wymienionych butikach lub firmach. To zadziwiające, że ta forma usługi nie jest większym zjawiskiem w Polsce.

W Wielkiej Brytanii co dziesiąta osoba jest już włączona w system zwrotu gotówki po dokonanych zakupach. Zaletą tego systemu jest fakt, że konsument może dokonywać zakupów tak, jak to robił dotychczas, otrzymując jednocześnie zwrot gotówki bez żadnych innych zobowiązań, czy pośredników – zaznacza Victor Dahlborg, jeden z założycieli Refunder.

Zwrot prowizji

Właściciele sklepów internetowych mogą przyłączyć się do programu Refunder za pomocą sieci afiliacyjnych. Co istotne, dołączenie sklepu do Refundera nie wiąże się z żadnym ryzykiem – Refunder zwraca prowizję, jeśli klient zwróci zamówiony towar. Warto podkreślić, że osoby kupujące przez Refundera rzadziej dokonują zwrotów towaru – współczynnik ten jest o 50% niższy w porównaniu do średniej wartości zwrotów dla sklepów internetowych. Kupowanie za pośrednictwem Refundera wpływa także na zwiększenie średniej wartości zamówienia o 30-50%. Klienci wiedząc, że otrzymają gotówkę za dokonane zakupy chcą by zwrot ten był jak najwyższy. Dzięki Refunderowi, sklepy mogą także liczyć na większą liczbę powracających klientów, zadowolonych z benefitów płynących z korzystania z Refundera.

Jak działa Refunder?

  • By zacząć korzystać z Refundera, wystarczy się zarejestrować używając adresu e-mail lub konta na Facebooku.

  • Aby nie przegapić żadnego zwrotu, należy zainstalować wtyczkę, która na poziomie wyszukiwarki wskaże sklepy, które współpracują z Refunderem.

  • Za każdy zarejestrowany zakup Refunder otrzymuje prowizję, którą dzieli się 50/50 z członkiem, który dokonał zakupu. Prowizja brutto waha się pomiędzy 1 a 20%.

  • Po sfinalizowanej transakcji, pieniądze trafią na nasze konto Refunder, a po zebraniu 45 złotych, możemy je wpłacić na konto bankowe lub na konto PayPal.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem